20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się III Święto Miodu w Przemyślu

W Niedzielny wieczór zakończyło się dwudniowe „III Święto Miodu” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. Do Przemyśla zjechali przedstawiciele gospodarstw pszczelarskich zarówno z regionu jak i z innych części Polski. Impreza ta - o charakterze familijnym - to doskonała okazja do promocji wartości leczniczych i odżywczych miodu pszczelego i innych produktów pszczelich. Święto daje również możliwość do większej integracji środowiska pszczelarskiego.
Odwiedzający stoiska w ramach kiermaszu mogli przyjrzeć się między innymi wyrobom kosmetycznym i rzemieślniczym, których głównym składnikiem jest właśnie miód. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się degustacje różnego rodzaju miodów. Kiermaszowi towarzyszyły występy artystyczne na scenie; w sobotni wieczór: zespół REVOLUTION oraz gwiazda wieczoru pierwszego dnia Świętowania zespół KSU. Drugi dzień miodowego świętowania rozpoczęła Msza Święta w Kościele OO Karmelitów. W Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został mecz koszykówki na wózkach w wykonaniu Mistrza Polski – Drużyny „START” Rzeszów. Na przemyskim rynku odbyły się prezentacje przygotowane przez niepełnosprawnych tancerzy i szermierzy pod hasłem: AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER.
Od godzinny 17.00 na estradzie rozpoczęły się koncerty muzyczne, jako pierwszy wystąpił zespół Na Górze. Tuż po nim publiczność bawiła się i śpiewała znane wszystkim przeboje zespołu Czerwone Gitary wraz z zespołem Wędrowne Gitary. Kilkutysięczna widownia zgromadziła się na koncercie gwiazdy „II Święta Miodu” Pawła Kukiza i zespołu Piersi.
Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział Terenowy w Przemyślu.


Obejrzyj fotogalerię

JPGIII Święto Miodu w Przemyślu

JPGPaweł Kukiz z Zespołem Piersi

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl