10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Komunikat dotyczący tymczasowej zmiany organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Przemyśla,

 

W związku z koniecznością zachowania najwyższych standardów dotyczących bezpieczeństwa oraz maksymalnego ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa,  ze względu na bezpieczeństwo Państwa oraz osób pracujących w przemyskich instytucjach publicznych, decyzją Prezydenta Miasta od poniedziałku, 16 marca br. zmienią się zasady przyjmowania stron i załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.

 

Wszystkich Państwa, którzy mają do załatwienia sprawy urzędowe, które nie wymagają bezwzględnej obecności w Urzędzie Miejskim, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z odpowiednim wydziałem UM w Przemyślu. Szczegółowy spis telefonów można pobrać klikając TUTAJ. Osoby posiadające profil zaufany zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP.

 

Natomiast tych Państwa, którzy zechcą załatwić swoje sprawy bezpośrednio w urzędzie informujemy, iż w związku z wyznaczeniem w budynkach magistratu stref dla urzędników i klientów, wszystkie wnioski, pisma, zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w biurze podawczym, znajdującym się na parterze budynku UM przy Rynek 1.

 

hall.jpeg

 

Urząd Stanu Cywilnego będzie przyjmować strony (wyłącznie pojedynczo) tylko w przypadku rejestracji zgonu. Osoby chcące zarejestrować urodzenie zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP.

 

Odpisy Aktów Stanu Cywilnego, zaświadczeń o stanie cywilnym, decyzji w sprawie zmiany imion i nazwisk oraz transkrypcje aktów będzie można uzyskać po zostawieniu w biurze podawczym odpowiedniego wniosku, opatrzonego swoim (krajowym) numerem kontaktowym.

 

Zaświadczenia do ślubu konkordatowego i ślubu cywilnego będą wydawane po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami USC w Przemyślu.

► Numery telefonów oraz druki do pobrania znajdziecie Państwo na stronie: https://przemysl.pl/5757/urzad-stanu-cywilnego.html.

 

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego wszelkie wnioski dotyczące meldunków, dowodów osobistych, zgłoszenia wyjazdu za granicę oraz powrotu z zagranicy można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. W przypadku chęci złożenia wniosku o dowód osobisty osobiście  i odbioru dowodu osobistego, prosimy o wcześniejszy kontakt TELEFONICZNY na jeden z podanych numerów telefonów: 166752078, 166752079. W sprawach związanych z ewidencją ludności kontakt TELEFONICZNY pod numerami telefonów: 166752080, 16782196, 166752120.

 

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Wydział Spraw Społecznych jako organizator spotkań, podczas których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo prawne informuje, iż porady prawne będą udzielane wyłącznie drogą telefoniczną. O szczegóły prosimy pytać dzwoniąc pod numer telefonu: 16 678 62 29  lub pisząc na adres e-mail: .

 

KTD (1).jpeg

Mieszkańców chcących dokonać rejestracji pojazdu oraz załatwić sprawy związane z wydawaniem dowodów rejestracyjnych i praw jazdy informujemy, iż będą mieli takową możliwość wyłącznie po wcześniejszym – TELEFONICZNYM - zarejestrowaniu wizyty (na określoną godzinę) w miejscowym Wydziale Komunikacji (►rejestracja pojazdów - 16 675 20 02, ►prawo jazdy - 16 675 20 11, ►dowody rejestracyjne - 16 675 20 03). Dzięki temu nie będziecie musieli Państwo czekać w kolejkach, a tym samym o wiele sprawniej załatwicie niezbędne formalności.

 

Państwa, chcących załatwić inne niż powyższe sprawy w miejscowym Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg, prosimy o kontakt telefoniczny lub pobranie odpowiedniego wniosku z naszej strony internetowej, wypełnienie go i złożenie w biurze podawczym, mieszczącym się w budynku głównym Urzędu Miejskiego w Przemyślu (Rynek 1).

 

writing-1149962_1920.jpeg

Powyższe zmiany wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku, 16 marca do odwołania.

Uwaga! Wszystkie osoby, których obecność w budynku Rynek 1 poza wyznaczoną strefą będzie niezbędna, będą poddane badaniu temperatury.

temperatura.jpeg

 

To szczególny czas dla nas wszystkich. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców, zachęcamy Państwa do zachowania zdrowego rozsądku, pozostania (w miarę możliwości) w domach i korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego i mailowego. Zachęcamy też Państwa do dokonywania płatności drogą elektroniczną.

 

Urząd Miejski pracuje w niezmienionych godzinach. (Poza wtorkami. We wtorki praca urzędu zostaje skrócona do godziny 15.30). Jednak również wśród urzędników są mamy i tatusiowie małych dzieci, które przez najbliższe dwa tygodnie będą przebywać w domach. W związku z tym, iż nie wszyscy rodzice mają możliwość zostawienia swoich pociech z babcią, czy opiekunką, również w magistracie przez najbliższe dni będzie nas nieco mniej. Prosimy więc o wyrozumiałość. Mimo wszystko bardzo staramy się, by wszystkie Państwa sprawy były załatwiane na bieżąco, bez zbędnej zwłoki i na najwyższym poziomie.

 

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

UWAGA!

Osoby starsze i niepełnosprawne, mające potrzebę załatwienia pilnych spraw, mogą zwrócić się z prośbą o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu (ul. Leszczyńskiego 3 - nr tel. 16 675 21 61). Serdecznie zachęcamy do kontaktu.

 

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

HANDEL ► przemyskie targowiska (Zielony Rynek, hala targowa i tzw. bazar przy ul. Sportowej) na tę chwilę funkcjonują bez zmian. W przypadku podjęcia decyzji o ich zamknięciu - natychmiast Państwa o tym poinformujemy.

 

Prosimy o śledzenie aktualizacji niniejszego komunikatu.

 

urząd3.jpeg

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-03-2020 12:13
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 30-03-2020 08:59