12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenna wizja lokalna czystości w mieście

Przed zbliżającą się wiosną Prezydent Miasta wraz z urzędnikami odpowiedzialnymi za stan czystości w mieście dokonali wizji lokalnej w terenie w ulubionych miejscach spacerowych przemyślan. 12 marca przyjrzeli się szczególnie terenom nad Sanem, ale także w ścisłym centrum miasta i głównych ciągach pieszych. To nie ostatnie tego rodzaju oględziny, z których wnioski i konkretne działania mają poprawić stan czystości w naszym mieście.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, na które z obawą patrzy wielu z nas, nie są przewidywane w najbliższym czasie żadne akcje społeczne związane ze sprzątaniem. Niemniej jednak zgodnie z zaleceniami Prezydenta Miasta po wizji lokalnej szczególna uwaga zostanie poświęcona nabrzeżom Sanu zarówno od strony Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego, jak i Wybrzeża Jana Pawła II.

czystość_6.jpeg

Zostaną tam uzupełnione i dodane nowe kosze na śmieci, a uszkodzone ławki będą sukcesywnie naprawiane. Zwiększona zostanie także częstotliwość patroli Straży Miejskiej w tych miejscach, co ma zapewnić nie tylko lepszą kontrolę czystości, ale i bezpieczeństwo mieszkańców. Dotyczy to także innych kontrolowanych rejonów, jak np. podcienia w przemyskim Rynku. Przeprowadzone zostaną także rozmowy z właścicielami i najemcami lokali użytkowych, aby szczególnie zwracali uwagę na czystość w miejscach gdzie prowadzą swoją działalność.

czystość_1.jpeg

Wizje lokalne w terenie będą odbywać się cyklicznie.

 

 

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 13-03-2020 08:09