6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli w wykonaniu Klaudiusza Barana i Con Affetto uświetniły tegoroczny Dzień Kobiet na przemyskim Zamku

Niezwykła fuzja „męskiego” brzmienia bandoneonu oraz „kobiecej” siły żeńskiego kwartetu smyczkowego. To była propozycja dla wszystkich, którzy cenią dobrą muzykę i niekonwencjonalne pomysły formalne - nie tylko dla miłośników tanga.Pochodzący z Przemyśla znakomity akordeonista i bandoneonista  Klaudiusz Baran, wystąpił w niedzielę 8 marca 2020 r. w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Na występ niekwestionowanego mistrza akordeonu, wszechstronnego artysty obdarzonego wyjątkową wrażliwością muzyczną stawiła się ogromna liczba publiczności wypełniając szczelnie salę widowiskową. Przestrzeń muzyczną wypełnił wyjątkowy nastrój tanga: melancholia, smutek i nostalgia.

 

KB&CA (8).jpegTen niecodzienny Dzień Kobiet rozpoczął się jednak troszkę wcześniej, już w zamkowym foyer, jeszcze przed pierwszymi akordami tanga płynącymi ze sceny. Tam, wszystkich przybywających witał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, a kobiety, w dniu ich święta, obdarowywał różami. Wszystkie panie otrzymały dodatkowo od Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK kosmetykami firmy INGLOT. Miłe zaskoczenie wywoływało szczere uśmiechy na twarzach piękniejszej części ludzkości. Kolejnym „gestem” skierowanym do kobiet przez Prezydenta Wojciecha Bakuna były życzenia wszystkiego co najlepsze, które włodarz naszego miasta wygłosił ze sceny, tuż po tym jak wszystkich widzów przywitała Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska.

 

 

Król tanga Astor Piazzolla w interpretacji mistrza KLAUDIUSZA BARANA i Kwartetu Smyczkowego Con Affetto w składzie: Angelina Kierońska – I skrzypce, Karolina Bartczyszyn-Południak – II skrzypce, Karolina Stasiowska – altówka, Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela.

 

KB&CA (10).jpegSpotkanie z Artystami, to był szczególny moment, w którym można było się oddać w objęcia muzyce Piazzolli, kompozytora, który określany jest mianem KRÓLA TANGA. Znawcy tego gatunku mówią, że „zatańczyć tango, to jak…opowiedzieć życie”. Wykonawcy tego projektu swoimi interpretacjami starają się udowodnić również, iż ZAGRAĆ TANGO, to jak opowiedzieć życie! W programie niedzielnego koncertu usłyszeliśmy: „Five Tango Sensations”, „Milonga del Angel”, „Chiquilin de Bachin”, „Adios Nonino”, „Oblivion”, „Fuga y Misterio” oraz „Libertango”.
 

 
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-03-2020 14:13