6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyska Biblioteka z dotacją ministerstwa

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7310 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „II Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

mkidn_01_cmyk.jpeg Celem programu „Promocja czytelnictwa” jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Założeniem II Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, który odbędzie się w maju br., jest rozbudzenie potrzeb literackich i podniesienie kompetencji czytelniczych poprzez promocję wartościowej literatury dla dzieci i dorosłych, a także integracja pokolenia dziadków i wnuków. W tym celu zostaną zorganizowane spotkania z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty z ilustratorem oraz zajęcia edukacyjne, czytelnicze i animacyjne pn. „Kiermasz Bajkowej Wyobraźni”. Wydarzeniami współtworzącymi Festiwal będą także konkursy: fotograficzny dla młodzieży „Książka w rodzinie” i plastyczny dla dzieci „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni". Obejmie on ponadto konkurs literacki „List do wnuka” oraz wystawę pt. „Ilustracja w książkach dla dzieci – wczoraj i dziś” w ramach integracji międzypokoleniowej. W programie Festiwalu znajdzie się również kiermasz książki, będący jednym z elementów współpracy biblioteki z wydawnictwami.

źródło: Przemyska Biblioteka Publiczna

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-03-2020 15:39