17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Nie o zemstę, lecz o prawdę wołają ofiary"

Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, Przemyskie Rodziny Kresowe i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają na uroczystości upamiętniające 76. rocznicę ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Korościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach i na Podkarpaciu - pod Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu 8 marca br. o godzinie 15.00.

Msza święta zostanie odprawiona w intencji mieszkańców Huty Pieniackiej, Korościatyna i innych miejscowości na Kresach i Podkarpaciu zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA i SS "Galizien". Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się wspólna modlitwa w intencji ofiar przy krzyżu z tablicami wmurowanymi w mur klasztorny, pod którymi złożone zostaną kwiaty i zapalone zostaną znicze.

Huta Pieniacka.jpeg

W poniedziałek 9 marca w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej (godz. 10.00) odbędzie się konferencja z udziałem ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego, przedstawiciela IPN Rzeszów oraz zaproszonych gości, świadków ludobójstwa Ponadto w programie spotkania przewidziano prezentację zdjęć z pielgrzymek do Huty Pieniackiej, projekcję filmu pt. "Skrawek piekła na Podolu" i wystawę zdjęć kościołów na Kresach, na zwrot których czekają Polacy.

Huta Pieniacka_2.jpeg

Huta_Pieniacka.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-03-2020 15:35