9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Współcześni rycerze św. Floriana – XVIII edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży

Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy Dział Historii Pożarnictwa w związku z przypadającym w dniu 4 maja świętem strażackim przygotowuje XVIII edycję wojewódzkiego konkursy plastycznego dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Współcześni rycerze Św. Floriana”.

 

Celem konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z różnorodnością zadań wykonywanych obecnie przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia człowieka, jak również propagowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, a zwłaszcza bezpiecznego korzystania z dróg.

 

Patronat nad konkursem sprawują: Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”, Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej Koło w Przeworsku, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Przeworskiego, Burmistrz Miasta Przeworska, Wójt Gminy Przeworsk.

 

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze stronu uczniów i nauczycieli o czym świadczy 656 prac z 53 przedszkoli, szkół podstawowych i zespołów szkół nadesłanie na konkurs w 2019 roku. Jury bardzo wysoko oceniło poziom zgłoszonych prac.

 

W załączeniu:
PDFRegulaminu-konkursu-2020.pdf
PDFoświadczenie-RODO.pdf

 

Dodatkowe informacje www.muzem.przeworsk.pl

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

kredki.jpeg

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 05-03-2020 14:46
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-03-2020 15:02