20 °C
×

Karate Kyokushin: Mamy mistrza i wicemistrzynię Podkarpacia !!!

W minioną sobotę, 29 lutego br. w Mielcu odbyły się XXII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 20 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Przemyski Klub Karate Kyokushin zgłosił do rywalizacji kumite 9 zawodników: Michała Igielskiego, Michała Lisowskiego, Katarzynę Pisarską, Aleksandrę Pisarską, Martynę Radjowską, Wiktora Lisowskiego, Aleksandra Varvaruka oraz najmłodszych, debiutujących chłopców - Rysia Sobolaka i Mikołaja Radonia.

Niezwykle miło nam poinformować, że Michał Igielski zwyciężył w kategorii kumite juniorów poniżej 65 kg. Gratulujemy tytułu, zwłaszcza, że Michał w marcu kończy 18 lat, a tym samym żegna się z rywalizacją juniorską i przechodzi do bardzo już wymagającej kategorii seniorów. Michał przed czasem, po 40 sekundach wygrał walkę półfinałową, w finale po zarządzonej dogrywce, również przed czasem - i znów po 40 sekundach starcia - pokonał przeciwnika.

Wicemistrzynią Podkarpacia została doświadczona już zawodniczka Katarzyna Pisarska w kategorii juniorek młodszych poniżej 50 kg. Półfinał Kasi był emocjonujący, wygrała go w 20 sekundzie dogrywki przed regulaminowym czasem. Uległa przeciwniczce dopiero w walce finałowej.

Trzecie miejsce (w kategorii juniorów +75 kg) zajął Michał Lisowski. To jego pierwszy start w starszej grupie wiekowej. Z powodu braku zawodników w jego aktualnej wadze, czyli poniżej 75 kg rywalizował w kategorii cięższej. Brąz uzyskała też Martyna Radjowska (juniorka młodsza -55 kg) oraz Wiktor Lisowski (kadet -40 kg). Nie powiodło się Aleksandrze Pisarskiej i Aleksandrowi Varvarukowi, którym - mimo wygranych walk - nie udało się wejść do strefy medalowej.

Największe emocje związane z pierwszym startem mieli Mikołaj i Rysio oraz kibicujący im najbliżsi. Chłopcy z dużą tremą, ale dzielnie walczyli z przeciwnikami, których niestety nie zdołali pokonać. Cieszymy się jednak, że godnie reprezentowali nasze miasto, przetarli swoje sportowe ścieżki i na pewno doświadczyli wielkich przeżyć, które na długo zapadną w ich pamięci.

Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym za wspaniałe reprezentowanie nie tylko przemyskiego klubu, ale i naszego miasta!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki za następne!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-03-2020 10:50
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-03-2020 10:52