9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SkodaAuto Grand Prix MTB oraz Skandia MTB Maraton w Przemyślu w 2008 r.

W dniu 31 lipca 2007 r. Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z wybitnymi polskimi sportowcami Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim reprezentującymi firmę Lang Team z Warszawy. Przedmiotem rozmów była organizacja w 2008 r. w Przemyślu jednej z edycji wyścigu SkodaAuto Grand Prix MTB oraz Skandia MTB Maraton organizowanych w ramach cyklu imprez Lang Team w kolarstwie górskim.
Organizowana od 13 lat seria wyścigów w kolarstwie górskim pod nazwą Grand Prix MTB jest jedną z najważniejszych imprez kolarskich w Europie. Z zawodów MTB podobnie jak przy Tour de Pologne przeprowadzane są obszerne relacje na antenie telewizyjnej i radiowej, relacje w portalach internetowych, w prasie ogólnopolskiej oraz w mediach lokalnych. Stwarza to doskonałą okazję do wszechstronnej promocji miasta i regionu.
Goście przedstawili wstępne założenia programowo - finansowe włączenia się miasta do wspólnej organizacji tej niezwykle prestiżowej imprezy.
Jak wynikało z rozmów, przed wizytą u Pana Prezydenta goście zwiedzili miasto, stok narciarski i byli oczarowani warunkami jakie są w Przemyślu do uprawiania kolarstwa górskiego i warunkami sprzyjającymi organizacji tej imprezy właśnie w Przemyślu.
 
Przygotował: Zbigniew Rużycki
Wydział Edukacji i Sportu
 

JPGSpotkanie w gabinecie Prezydenta Miasta Przemyśla (383,74KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-08-2007 13:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:12