9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sprostowanie do artykułu „Nagrody i stypendia dla najlepszych” (Życie Podkarpackie z dn. 5 lutego br.)

Relacja z XII Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, która ukazała się w „Życiu Podkarpackim” z 5 lutego (nr 5, s. 32, „Nagrody i stypendia dla najlepszych”, a także w wydaniu internetowym, kończy się stwierdzeniem tyleż dobitnym, co nieprawdziwym.

 

Przemyscy młodzi badmintoniści skupieni w UKS „Aktywna Piątka” z pewnością nie są i nie byli pomijani przez władze miejskie przy przekazywaniu dotacji i innych form wsparcia finansowego. Wystarczy przypomnieć, że w ubiegłym, 2019 roku, na organizację turnieju „Victor Polish Junior” organizowanego przez klub, przemyskie spółki komunalne przekazały 60 tys. zł. W tym samym roku w konkursie na realizację zadań z zakresu sportu UKS „Aktywna Piątka” otrzymała kolejne 7 tysięcy złotych. Klub korzystał także z dotacji przyznawanych w ramach konkursów organizowanych przez Wydział Spraw Społecznych:

- 9 870 zł przyznanych na organizację zajęć sportowych podczas wakacji,

- 15 380 zł na zajęcia sportowo-rekreacyjne w trakcie roku szkolnego.

 

W rozpoczynającym się 2020 roku UKS „Aktywna Piątka” nie złożył wniosku do konkursu na realizację zadań z zakresu sportu. Konkursy organizowane przez Wydział Spraw Społecznych są dopiero przygotowane do ogłoszenia, jest więc jeszcze możliwość zdobycia dofinansowania z tych programów.

 

„PZU Victor Polish Junior” – turniej badmintonowy, który odbył się w styczniu 2020 roku nie mógł otrzymać takiego wsparcia finansowego, jak w roku ubiegłym, ponieważ nie było takich możliwości finansowych. Nie zmienia to jednak faktu, że za wynajęcie hali sportowej od POSiRu na te rozgrywki, zapłaci Urząd Miejski i będzie to kolejne ponad 3 tys. zł.

 

Przytoczone kwoty jednoznacznie dowodzą, że stwierdzenie iż Klub nie otrzymał od miasta „złamanego” grosza, mija się z prawdą.

 

W związku z powyższym proszę o sprostowanie treści i jego publikację na łamach „Życia Podkarpackiego”.

 

 

Wojciech Bakun

Prezydent Miasta Przemyśla

 

 

| Data publikacji: 19-02-2020 15:19