-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PWSW zaprosiło młodzież ze szkół na Festiwal

Uczniowie szkół podstawowych pojawili się w ostatni czwartek (13 lutego) na naszej przemyskiej uczelni, aby wziąć udział w kolejnym, drugim już Festiwalu Nauk Przyrodniczych. O tym, że biologia, chemia czy fizyka są fascynujące i można je poznawać w ciekawy sposób, przekonywali młodzież wykładowcy PWSW organizując w tym dniu wykłady, pokazy naukowe, a także quiz, w którym uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę. Rektor Uczelni dr Paweł Trefler i Prezydent Miasta podpisali również podczas spotkania porozumienie pomiędzy Miastem i Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską dotyczące współpracy przy organizacji organizacji Przemyskiej Akademii Talentów, w ramach której odbywał się Festiwal.

pwsw_4.jpeg

Pomysłodawczynią Festiwalu Nauk Przyrodniczych jest Joanna Markin – pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu, wspierali ją w tym zamyśle obecni także na spotkaniu Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Elżbieta Tarnawska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Halin Wiśniewska oraz oczywiście nauczyciele przemyskich szkół podstawowych.

- Zapoczątkowana przez uczelnię wspaniała inicjatywa, kuźnia przemyskich talentów, ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie zarówno samych młodych ludzi, jak i miasta, bo naszym celem jest aby młodzi ludzie po zakończeniu edukacji, żeby wiązali swoją przyszłość z Przemyślem - powiedział witając młodzież Prezydent Miasta Wojciech Bakun.

Rektor Paweł Trefler podkreślił, że Uczelnia nadal będzie otwarta nie tylko dla studentów, ale także młodzieży szkolnej, choćby poprzez organizację Festiwalu, jak i innych wydarzeń m.in. Dni Warsztatów i Wykładów Otwartych oraz Dnia Nauki.

 

 

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Kamil Krukiewicz, Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-02-2020 15:45