18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Niemy kelner” w reż. Wojciecha Malajkata kolejną odsłoną Zimowych Zamkowych Teatraliów

Spektakl Kampanii Teatralnej zatytułowany „Niemy kelner” w wykonaniu Piotra Szwedesa oraz Mikołaja Roznerskiego i w reżyserii Wojciecha Malajkata był dokładnie dziesiątą pozycją w tegorocznej edycji cyklu „Zimowe Zamkowe Teatralia ”.Wieczór z melpomeną  w zabytkowych pomieszczeniach Zamku Kazimierzowskiego oscylował między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią. Akcja spektaklu stała na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się mogło skończyć? Tym, czym się skończyło – brawami.

 

Niemy Kelner (3).jpegDzieło Harolda Pintera to sztuka z pogranicza kryminału i świata Georga Orwella, w którym rządzi Wielki Brat. Nie zabrakło tu elementów komedii, groteski i thrillera. Każdy znalazł więc coś dla siebie.

 

 

Po obejrzeniu tej sztuki przychodzi refleksja z pytaniem, czy przypadkiem w każdym z nas nie drzemie taki NIEMY KELNER? Czy mamy usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem najlepsze dania życia, nie zerkając bojaźliwie na prawą stronę menu, gdzie są tylko ceny.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-02-2020 08:26