21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Eleni w Przemyślu - ZAPROSZENIE

Już 18 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego wystąpi ELENI. Bilety w cenie 70 zł  do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl  Impreza zewnętrzna: ORGANIZATOR GŁÓWNY Agencja Impresaryjno – Promocyjna„Pegaz-Bis”

Eleni.jpeg

Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni -  polska piosenkarka pochodzenia greckiego.
Z muzyka zetknęła się się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen.

Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.


W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą - "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała "Złote Płyty". Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

Aktualnie Eleni związana jest z firmą fonograficzną HELLENIC, która to wznowiła niemalże całą dyskografię Eleni na kasetach i płytach CD. Najnowsza płyta artystki pt. "Statek do Pireusu" - premiera: 31 maja 2019 - https://www.eleni.com.pl/cd-statek-do-pireusu - jest już dostępna i można ją nabyć również w wydawnictwie HELLENIC.

informacja o artystce za: Agencja Impresaryjno Promocyjna PEGAZ BIS

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-02-2020 14:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-02-2020 11:26