18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV Międzynarodowy Puchar Karpat

Przemyska Hala sportowa POSiR była 8 lutego areną zmagań bokserów biorących udział w turnieju rozgrywanym w ramach IV Międzynarodowego Pucharu Karpat organizowanego przez Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski. To powrót tej dyscypliny sportu w międzynarodowym wydaniu do naszego miasta po wielu latach. I chociaż w Przemyślu nie ma klubu bokserskiego, ale od niedawna w Hali sportowej prowadzone są treningi bokserskie i być może doczekamy się własnych reprezentantów w wydarzeniach takich, jak rozgrywane w ostatnią sobotę.

Turniej w Przemyślu był pierwszym z czterech rozgrywanych w ramach IV edycji Pucharu, a wzięło w nim udział ponad 80 zawodników - kobiet i mężczyzn - w kategoriach adept, kadet, junior, senior. Widzowie zgromadzeni na trybunach mogli oglądać 36 zaciętych walk w ringu, których wynik znajdą Państwo na stronie www.bokser.org

boks_10.jpeg

Zanim jednak rozpoczęły się sportowe emocje na ringu, odbyła się na nim miła uroczystość uhonorowania za całokształt pracy trenerskiej Kazimierza Koreckiego. Pamiątkowy pas odebrał z rąk Prezydenta Wojciecha Bakuna, któremu towarzyszyli organizatorzy i wspierający turniej.

boks_16.jpeg

 - Przemyśl ma ogromne tradycje w boksie, przez ostatnie lata nieco zapomniane, ale jest wielu ludzi, którzy uprawiają ten sport w klubach poza miastem. Cieszę się, że mogliśmy się włączyć w organizację tego turnieju. Być może w ten sposób zaszczepimy w najmłodszych chęć trenowania tego fantastycznego sportu, jakim jest boks - powiedział w trakcie otwarcia turnieju Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Jeżeli jakiemuś kibicowi szlachetnej walki na pięści nie udało się być w przemyskiej hali, relację z turnieju może zobaczyć tutaj:

Turniej objęty patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna mógł się odbyć dzięki wsparciu wielu osób i instytucji: Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.,  firmy SMS KURIER, Hotelowi i Restauracji Albatros, Bricomarche Przemyśl, UKS SMS Przemyśl, Amici Restauracja, DsH Devil's Hand Tattoo, firmie "Progres", DaGrasso Przemyśl oraz wielu radnym wspierającym turniej z głównym promotorem wydarzenia Marcinem Kowalskim Przewodniczącym Komisji Sportu.

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 10-02-2020 13:14
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 10-02-2020 14:16