11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dziennikarz i podróżnik w Przemyskiej Bibliotece

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Adamem Robińskim, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książek „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” oraz „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”. Spotkanie odbędzie się 19 lutego br. (środa) o godz. 17.30 w PBP przy ul. Grodzkiej 8 (budynek A).

Spotkanie z A. Robinskim.jpeg

Adam Robiński – człowiek dwóch warszawskich biegunów. Urodził się na Bielanach, wychował na Ursynowie, gdzie mieszka do dziś. Jako dziennikarz debiutował w „Życiu Warszawy”, potem związany był m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”. Obecnie stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i m.in. „Pisma”.
Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 oraz Nagrodę Magellana 2018. Był za nią także nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.
W listopadzie 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jego druga książka, „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”, za którą został nominowany do Odkryć Empiku.

Źródło: http://agencjaopowiesci.pl/adam-robinski/

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 06-02-2020 11:53