4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl na Forum Europa - Ukraina i Targach Wschodnich

W Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A w Jasionce trwa drugi dzień (4-5 lutego 2020 r.) XIII Forum Europa-Ukraina, któremu towarzyszą Targi Wschodnie, na których prezentuje się także nasze miasto. Prezydent Miasta Wojciech Bakun jest jednym z panelistów dyskusji zatytułowanej "Jak zachęcić do przyjazdu? Turystyka narzędziem rozwoju gospodarczego kraju".

Forum Europa – Ukraina, organizowane od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem trzynastego już Forum jest kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Debaty Forum Europa-Ukraina 2020 koncentrują się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, możliwości regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.

Jasionka_2020_2377.jpeg

W tym dwudniowym wydarzeniu bierze udział ponad 800 gości z Polski i Ukrainy, ale też kilkunastu innych krajów Europy.

We wspomnianym panelu obok Prezydenta Wojciecha Bakuna udział biorą Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa i Michał Cieślak, a także Mer Miasta Truskawiec Andrij Kulchynskii i Przewodniczący Stowarzyszenia Obiektów Hotelarskich (Ukraina) Juriy Opanshchuk.

Wielobranżowe Targi Wschodnie są skierowane do przedstawicieli wszystkich sektorów gospodarki, w tym firm, regionów, organizacji, stowarzyszeń, które pragną nawiązać nowe kontakty handlowe lub poszerzyć współpracę biznesową z polskimi lub ukraińskimi firmami. Przez dwa dni w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Przemyśl wspólnie z Zamkiem w Krasiczynie prezentuje także swoją ofertę turystyczną.

Jasionka_2020_2365.jpeg

Innym przemyskim akcentem Forum było także wyróżnienie dla profesora Stanisława Stępnia, który został laureatem tegorocznej nagrody Karpacka Europa Wspólnych Wartości. Prof. S. Stepień jest historykiem, założycielem i dyrektorem Południowo-Wschodniego Instytutu w Przemyślu.

S_Stępień.jpeg

zdjęcia: Grzegorz Karnas i Forum Ekonomiczne / Economic Forum

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-02-2020 15:38