-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wkrótce rozbudowa drogi Przemyśl - Medyka

Jeżeli do końca stycznia nie wpłyną żadne odwołania, wkrótce podpisana zostanie umowa z wybranym 21 stycznia br. wykonawcą rozbudowy drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Najkorzystniejszą ofertę modernizacji ważnej dla naszego miasta i regionu drogi prowadzącej do polsko - ukraińskiego przejścia granicznego Medyce - Szeginiach przedstawiło w przetargu Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A., PBI WMB Sp. z o.o. i Inżynieria Rzeszów S.A.  Konsorcjum zadeklarowało zrealizowanie prac o wartości 93 650 418,20 zł, w terminie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).

Trasa na odcinku 7 kilometrów zostanie skorygowana i wzmocniona, nastąpi także na jej części zwiększenie liczby pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną. Projekt zakłada także przebudowę skrzyżowań, bezpieczeństwo na drodze zwiększy dostosowanie do wymogów w zakresie widoczności na zatrzymanie i wyprzedzanie, zmodernizowany zostanie system odwodnienia drogi.

Ponadto przewidziano także m.in.

  • budowę zatok autobusowych, budowę dodatkowych jezdni i zjazdów umożliwiających dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze,
  • budowę miejsca do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów,
  • budowę i przebudowę oświetlenia drogi.

Nie zapomniano także o budowie lub przebudowie chodników i ciągów pieszo – rowerowych,

Początek przebudowywanego odcinka drogi znajduje się jeszcze w granicach administracyjnych Przemyśla, przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 28 z drogą gminną do Hureczka, a koniec przy zamykanej rogatce wjazdu na platformę odpraw granicznych Polsko – Ukraińskiego przejścia drogowego.

droga_Przemyśl_Medyka.jpeg

źródło informacji i zdjęcia: GDDKiA Rzeszów

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 31-01-2020 09:57