20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II LO z wyróżnieniem w 41. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju 2020!

W 41. Biesiadzie Teatralnej - Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju wzięło udział 14 amatorskich grup teatralnych z całego kraju, w tym: z Krakowa, Kielc, Przemyśla, Stalowej Woli, Lublina, Sopotu, Zielonej Góry, Warszawy, Częstochowy, Raciborza, Ozimka (woj. opolskie), Łap (podlaskie). Występy teatrów na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju tradycyjnie oceniało profesjonalne jury, którego członkowie prowadzili także warsztaty i specjalistyczne konsultacje dla uczestników. W tym roku jurorami byli prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny i filmowy, wykładowca PWST w Warszawie, prof. Józefa Zając-Jamróz (Ziuta Zającówna) - aktorka, wykładowca PWST w Krakowie, Łukasz Czuj - reżyser teatralny z Krakowa oraz Robert Kaczorowski - instruktor teatralny, reżyser z Lublina.

 

IILO (10).jpeg

 

Oprócz Złotych Rogów i Mis Borowiny, Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie dla Grupy Teatralnej II LO w Przemyślu za spektakl "W", który wyreżyserował Rafał Paśko. To dla nas WIELKI sukces!

 

IILO (6).jpeg

 

Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju, jeden z najstarszych i najbardziej znanych ogólnopolskich przeglądów małych form teatralnych, (pierwsza odbyła się w 1976 r.), od lat promuje najlepszych amatorów, a przede wszystkim młodych pasjonatów sztuki Melpomeny. Na horynieckiej scenie pierwsze kroki stawiało wielu znanych dziś aktorów teatralnych i kabaretowych. Organizatorem jest Centrum Kulturalne. 

 

 

fot: archiwum Organizatora (profil fb): https://www.facebook.com/biesiadateatralna/

tekst za: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/285444.html?fbclid=IwAR1ABCwigtESYeQ1LSC63_a51hRiF9AQUHTLV_AuH83EQWejspYoVv7J-RY

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-01-2020 09:30