8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kłopoty PBS Banku. Komunikat dla mieszkańców miasta Przemyśla

Końcem ubiegłego tygodnia gruchnęła informacja o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Aby ratować się przed bankructwem, Podkarpacki Bank Spółdzielczy musiał przejąć część funduszy swoich deponentów. I choć klienci indywidualni banku oraz małe i średnie firmy mogą spać spokojnie, to duże firmy i samorządy, które gromadziły swoje środki na kontach PBS-u niestety stracą sporą część swoich funduszy. Mówi się (w ich przypadku) o stracie rzędu 80 milionów złotych.

 

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zaniepokojonych zaistniałą sytuacją, pragniemy zapewnić, iż środki Gminy Miejskiej Przemyśl są bezpieczne. Gmina Miejska Przemyśl nie posiada rachunku bankowego w PBS w Sanoku. Spółki miejskie, które jeszcze w ubiegłym roku takowy posiadały, w porę wycofały swoje środki i wraz z rozpoczęciem bieżącego roku, lokują fundusze w innych bankach.

Natomiast działającym na terenie naszego miasta i współpracującym z Gminą Miejską Przemyśl podmiotom (np. szkołom niepublicznym), które powiązane są finansowo z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku, Gmina wstrzymała planowane przelewy, do czasu wskazania przez nie nowego, bezpiecznego numeru konta bankowego.

 

 

pieniądze.jpeg

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-01-2020 14:43