14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przyszli mechanicy poznają nowe technologie, zwiedzają i uczą się biznesu…

9 grudnia 2019 roku uczniowie kierunków technik pojazdów samochodowych  i mechanik pojazdów samochodowych CKZiU nr 1 w Przemyślu udali się na wycieczkę do stolicy Podkarpacia.

 

Pierwszym punktem programu wycieczki było uczestnictwo w wkładzie i ćwiczeniach  „od pomysłu do biznesu…” czyli Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Uczestniczy mogli dowiedzieć się jak zakładać własny biznes i na jakie  aspekty zwrócić uwagę podczas zakładania własnej firmy, a także gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc w realizacji swoich marzeń. Oczywiście uczniowie w przyszłości chcieliby  zrobić pierwszy krok w kierunku własnego biznesu i założyć firmę z branży samochodowej. Poprzez innowacyjne rozwiązania prawne, Fundacja AIP umożliwia korzystanie ze swojej osobowości prawnej. Dzięki temu młody przedsiębiorca otrzymuje szereg korzyści wynikających z prowadzenia firmy w inkubatorze.

 

 

Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzenie  G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. Najnowocześniejszy obiekt biznesowy zlokalizowany na terenie województwa podkarpackiego przeznaczony jest do organizacji konferencji, kongresów, targów i wystaw. Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzenia firmy  BorgWarner, która jest polskim oddziałem producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach samochodowych. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów i modułów rozrządu ze zmiennymi fazami dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie.

 

 

Zakłady produkcyjne zlokalizowane są przy rzeszowskim lotnisku, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo Technologicznym. Dwie nowoczesne fabryki, dzięki najwyższemu zaawansowaniu technologicznemu, posiadają zdolności produkcyjne na poziomie bliskim miliona turbosprężarek rocznie do silników benzynowych i diesla oraz miliona solenoidów do przekładni przeniesienia napędu. W drugim zakładzie, w którym mieszczą się dwie hale produkcyjne wytwarzane są zaawansowane technologicznie łańcuchy, włączając układy zmiennych faz rozrządu, jak również zawory indukcyjne dla skrzyń automatycznych standardowych oraz z podwójnym sprzęgłem. Odbiorcami są m.in. Fiat/GM, Ford, VW, Audi, Jaguar.

 

CKZiU nr 1 (9).jpeg

 

Należy zaznaczyć, że Firma BorgWarner  współpracuje z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu pod kątem organizowania wycieczek szkoleniowych, praktyk uczniowskich, staży zawodowych oraz zatrudniania absolwentów przemyskiej placówki oświatowej o kierunkach samochodowych i mechanicznych.  Wycieczkę zorganizowali Rafał Hajduk i Piotr Łogin przy pomocy ks. Łukasza Pałackiego.

 

CKZiU nr 1 (8).jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-01-2020 13:42