9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozpoczął się PZU Victor Polish Junior

W przemyskiej hali sportowej rozpoczęła się trzecia edycja PZU Victor Polish Junior, jednego z największych w Europie międzynarodowych turniejów badmintonowych (16-19 stycznia br.). 300 zawodników z 18 krajów bierze udział w przemyskim i rozpoczynającym się dzień później w Medyce PZU Polish Youth. Impreza odbywa się dzięki UKS Aktywna Piątka, którą w tym roku wsparł nowy sponsor, czyli PZU, a także Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W krótkiej ceremonii otwarcia wzięli udział zaproszeni goście oraz przedstawiciele instytucji i firm wspierających imprezę: Dariusz Stańko Prezes UKS Aktywna Piątka, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Przewodnicząca rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, wójt Gminy Medyka Marek Iwasieczko, przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego.

badminton_12.jpeg

W imieniu Prezydenta Miasta Janusz Łukasiewicz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, nie tylko życzył zawodnikom jak najlepszych wyników sportowych w ciągu najbliższych trzech dni, ale także zaprosił do udziału i odwiedzenia naszego miasta w przyszłym roku, kiedy prawdopodobnie turniej będzie się odbywał w nowym miejscu - powstającej hali przy I Liceum Ogólnokształcącym "Centrum Rozwoju Badmintona".

badminton_8.jpeg

- Cieszę się że przyjechaliście do Przemyśla, na Podkarpacie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla organizatora i życzę udanych zawodów. Niech wygrywają najlepsi! - zwrócił się do zgromadzonych na hali Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego otwierając oficjalnie zawody.

badminton_16.jpeg

Otwarcie turnieju swoim występem umiliły dzieci z przedszkola samorządowo w Medyce, a wkrótce potem rozpoczęły się pierwsze mecze PZU Victor Polish Junior w Przemyślu.

 

 

Zapraszamy do kibicowania na hali lub w trakcie oglądania relacji na żywo z zawodów, którą możecie Państwo zobaczyć:

www.badmintoneurope.tv

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 16-01-2020 14:00