12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wypadek autobusu MZK

W godzinach porannych (9.24) 14 stycznia doszło do zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji linii nr 28 przy ul. Bielskiego. Z informacji uzyskanych w MZK wynika, że w trakcie wykonywania ostrego zakrętu w prawo, autobus wjechał na krawężnik wąskiego chodnika, a następnie zjechał ze skarpy, uderzając przodem o wystające betonowe elementy. Chcemy wszystkich uspokoić, że zarówno pasażerowie, jak i kierowca nie odnieśli żadnych obrażeń i nie zaszła potrzeba interwencji pogotowia ratunkowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Na miejsce wezwana natomiast została straż pożarna i policja. Kierowca autobusu był trzeźwy, został ukarany mandatem. Pojazd został już odholowany do siedziby spółki.

Wszystkim uczestnikom zdarzenia i zagrożenia, jakie ono spowodowało, należą się przeprosiny. Zarówno Zarząd spółki, jak i Prezydent Miasta dołożą wszelkich starań, aby podobne zdarzenia nie miały miejsca w przyszłości, a pasażerowie miejskiej komunikacji mogli nadal podróżować bezpiecznie.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-01-2020 15:55