W Przemyślu otwarto nowy oddział Szpitala w Żurawicy

Z udziałem delegacji samorządu województwa podkarpackiego i licznej grupy zaproszonych gości, 13 stycznia w budynku przy ul. Marsz. F. Focha oficjalnie otwarty został Oddział Dzienny Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy. Było to możliwe dzięki wsparciu województwa podkarpackiego w wysokości ponad 2,6 mln złotych i wkładowi własnemu żurawickigo szpitala (150 tys. zł).

W zmodernizowanym i dobrze wyposażonym budynku znalazło się także miejsce dla Oddziału Dziennego dla Osób z Autyzmem Dziecięcym. Poza gabinetami lekarskimi znalazły się tutaj także świetlica, pracownia plastyczna, sala do ćwiczeń fizycznych, miejsce spotkań, jadalnia. Z otrzymanych pieniędzy wyremontowany został parking, który ułatwi pacjentom i ich rodzinom łatwiejszy dostęp do oddziałów.

W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, a także członkowie zarządu województwa: Anna Huk i Piotr Pilch, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Posłanka na Sejm RP Anna Schmidt - Rodziewicz, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i inni samorządowcy, przedstawiciele przemyskich służb mundurowych. Modlitwę poprowadził i poświęcił nowy obiekt JE Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy i jednocześnie Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Barbara Stawarz.

- Do psychiatrii trzeba stosować nowe podejście i to jest bardzo dobry i nowoczesny kierunek. Cieszymy się bardzo, że możemy w naszym województwie, tu w Przemyślu i Żurawicy możemy takie działania uruchomić. Miejsca postojowe przed budynkiem pozwolą wszystkim bezpiecznie zaparkować, ale myślę że to co zobaczymy w  środku i co będzie efektem pracy z pacjentami i pomocy tym ludziom jest naprawdę dużo ważniejsze - powiedział otwierając nowy oddział Marszałek Władysław Ortyl.

szpital_2.jpeg

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Kategorie strony: Inwestycje
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 14-01-2020 14:10 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 14-01-2020 14:11

Na skróty