12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rekord WOŚP także w Przemyślu!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu był w tym roku rekordowy, nie tylko pod względem artystów występujących dzięki Stowarzyszeniu Zmieniamy Przemyśl na scenie w przemyskim Rynku, ale przede wszystkim pod względem kwoty, którą zebrali przemyślanie. 123 000 zł zgromadzono w puszkach wolontariuszy ze sztabów w Młodzieżowym Domu Kultury i Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej, zbiórki prowadziły także inne organizacje i stowarzyszenia, m.in. Przemyskie Morsy, Przemyski Klub Biegacza, Przemyskie Serca.

W organizację przemyskiego finału WOŚP włączyło się w tym roku wiele instytucji i przedsiębiorcy, którym za wsparcie należy się szczególne podziękowanie. Mieszkańcy mogli się bawić wspólnie przy scenie ustawione w Rynku dzięki programowi przygotowanemu przez Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl, wspierane przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” nie zabrakło także atrakcji w  centrum Starego Miasta i poza nim: dmuchańców dla dzieci w obecnym budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1, wielkiego Orkiestrowego tortu od Cukierni Fiore, warsztatów w Kontrabandzie Literackiej, pokazu ratownictwa PCK, kąpieli w Sanie Przemyskich Morsów, pokazu mini żużla, Róża Wiatrów, pokazu OSP Grochowce i wielu innych!

WOSP_1.jpeg

WOSP_3a.jpeg

WOSP_10.jpeg

Od godziny 15 w niedzielne popołudnie przemyślanie zaczęli się gromadzić w Rynku i tam właśnie mogli usłyszeć, to co podczas finału każdej orkiestry jest najbardziej oczekiwane, czyli występy zespołów muzycznych: VIP NO RIP oraz grupy wokalnej LO Piłsudski z Ustrzyk Dolnych, legendarnego KSU, które przez chwilę wystąpiło wspólnie z młodymi muzykami poprzedzającymi ich występ, a następnie znanego już w Przemyślu zespołu DOC. Po nich zagościły na scenie Siostry Kowalik, czyli półfinalistki programu The Voice of Poland, a do światełka do nieba i po nim swoją muzykę prezentował przedstawiciel młodej fali rapu, znany nie tylko w Przemyślu, skąd pochodzi, ale w całej Polsce Zeamsone.

WOSP_22.jpeg

Na krótko przed 20.00 na scenie pojawili się obok prowadzących finał Prezydent Miasta Wojciech Bakun i Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, aby podziękować przemyślanom za ofiarność i zachęcić do dalszej zbiórki na rzecz WOŚP. Tradycyjne, rozświetlające niebo światełko do nieba było w tym roku niespodzianką – zamiast pokazu sztucznych ogni widzowie zobaczyli nad sowimi głowami długi pokaz laserowy, który chyba wszystkim przypadł do gustu.

WOSP_30.jpeg

wosp2020-plakat_sponsorzy.jpeg

 

 

Przypomnijmy, że podczas 28. Finału WOŚP zbieraliśmy pieniądze na dziecięcą medycynę zabiegową, czyli zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

zdjęcie: Przemyski Klub Biegacza

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 13-01-2020 15:33
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 13-01-2020 15:41