10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wymiana ciepła po raz dugi

Popularna w Polsce i bardzo potrzebna akcja "Wymiana ciepła" po raz drugi odbędzie się w Przemyślu. Idea jest prosta: stawiamy wieszaki, na których każdy może zostawić zbędne, ciepłe ubrania, czyli kurtki, płaszcze, polary, a także czapki szaliki i rękawiczki. To stąd wszyscy potrzebujący będą mogli je zabrać i łatwiej przetrwać zimę. Akcja, której patronują Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka i Prezydent Miasta Wojciech Bakun ruszyła 10 stycznia o godz. 10.00 i będzie trwała dopóki ta pomoc ze strony mieszkańców i dla mieszkańców będzie potrzebna.

Chcesz pomóc - zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, sweter, bluzę, dres na wieszaku.

Marzniesz? Weź ubranie!

Wszystkich ofiarodawców, jak i osoby potrzebujące ciepłych ubrań zapraszamy na plac przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1. To tutaj stoi namiot z wieszakami, na których znajdą się ubrania. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich chcących z niego skorzystać w godzinach 8.00 - 21.00, także w soboty i niedziele.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję "Wymiana ciepła", wiedząc że możemy liczyć na ich szczodrość i chęć niesienia pomocy.

wymiana_ciepla_2020.jpeg

Mieszkańców Przemyśla zachęcali do "wymiany ciepła" Prezydent Wojciech Bakun i Przewodnicząca Ewa Sawicka podczas oficjalnego uruchomienia punktu akcji przed budynkiem Urzędu przy Ratuszowej 1.

- Dziękuję tym wszystkim, którzy już włączyli się w tę akcję. To akcja "wymiana ciepła", ale ja ją nazywam hasłem "przemyślanie przemyślanom" - bardziej zamożni tym potrzebującym. Proszę zajrzeć do swoich szaf, zakamarków, gdzie znajduje się zbędna odzież. Można ją zostawić w tym namiocie od 8 rano do 21 wieczorem. Pomagajmy sobie, otwórzmy serca - zachęcała Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka.

wymiana_1.jpeg

wymiana_2.jpeg

wymiana_3.jpeg

tekst: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-01-2020 14:04
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 10-01-2020 11:00