11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatną wyprawkę czytelniczą dla swojego dziecka

Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej kontynuowana jest akcja Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, która ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W ramach akcji w Dziale dla Dzieci i Młodzieży i w filiach PBP można odbierać wyprawki czytelnicze dla osób urodzonych w latach 2014–2017.

 

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

 

mała książka wielki człowiek.jpeg

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.

 

Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawek i życzymy wielu wspólnych chwil z książką w nowym roku!

 

 

books-2863724_1920.jpeg

Zdjęcie: Виктория Бородинова - Pixabay

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-01-2020 13:54
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-01-2020 13:56