29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bernardyna Banaś z Przemyśla laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Pamiętnik nauczyciela. Blaski i cienie autorytetu nauczyciela“

Bernardyna Banaś (nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu) zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Pamiętnik nauczyciela. Blaski i cienie autorytetu nauczyciela”, zorganizowanym przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku oraz Uniwersytet Rzeszowski. Konkurs odbywał się pod patronatem: Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa,  Burmistrza Miasta Sanoka, Gazety Wyborczej i Radia Rzeszów.

 

Celem konkursu było zaprezentowanie wspomnień nauczycieli, zgromadzenie wiedzy na temat osobliwości indywidualnych postaci w zawodzie nauczycielskim, poznanie przemyśleń nauczycieli dotyczących trudu codziennej pracy, refleksje o autorytecie nauczyciela w czasach współczesnych, pasje i zainteresowania zawodowe, poszukiwanie nowatorskich rozwiązań dydaktycznych i wychowawczych. Natomiast hasłem przewodnim był fragment „Małego księcia” Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

 

 

Na finałową galę konkursu, która odbyła się 14 grudnia 2019 r. w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej w Sanoku przybyli zaproszeni goście oraz autorzy pamiętników. Pod adresem uczestników konkursu padło wiele ciepłych i serdecznych słów ze strony organizatorów, władz uczelni i włodarza Sanoka. Uwypuklili oni rolę nauczyciela w społeczeństwie oraz wartość dydaktyczną nadesłanych prac dla studentów, pedagogów i nauki. Organizatorzy podkreślali wzruszenie i cenne refleksje, których dostarczyła im lektura pamiętników. Uroczystości towarzyszyły okolicznościowe wykłady wygłoszone przez prof. Eugeniusza Kowalewa z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Moskwie oraz dr. hab. Wojciecha Walata z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Część oficjalna zakończyła się wręczeniem dyplomów, upominków i pamiątkowymi zdjęciami. Po niej miał miejsce poczęstunek i wspólne rozmowy.

 

 

Prace konkursowe zostaną opublikowane w formie monografii pt.  „Pamiętnik nauczyciela. Blaski i cienie autorytetu pedagoga” i ukażą się w lutym 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Relacja z finałowej gali została zamieszczona na stronie internetowej Uczelni Państwowej w Sanoku.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

 

DSC04610.jpeg

 

 

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-12-2019 09:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-12-2019 09:32