19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Goście z Hiszpanii, Czech i Francji w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu

W październiku i listopadzie tego roku Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu gościła 3 grupy nauczycieli z Hiszpanii, Czech i Francji w ramach programu Erasmus + Akcja KA1. Goście odbywali w szkole tzw. jobshadowing, przyglądali się pracy nauczycieli, poznawali nowe metody i techniki nauczania, polski system oświaty i wymieniali się doświadczeniami. Nauczyciele z Czech Michal Franek, Jannis Isakidis, Renata Vysloužilová i Pavel Navrátil- koordynator projektu "Moderníškola - The modern school”  z Základníškola w Kojetínie obserwowali lekcje języka angielskiego, fizyki, chemii, nauczania początkowego i historii. Panie Fabienne Amistadi i Frédérique Marion
z Ecole élémentaire Publique Pasteur w Saint Jean en Royans we Francji w ramach projektu „ Let`s go to Europe to e-learn English” oraz Pani Raquel Ruiz de Pascual Gutiérrez i pan José Ángel Carrasco Marínz CP. Beethoven z Torrejon de Ardoz  w Hiszpanii w ramach projektu „ Mirando a Europa obserwowali lekcje języka angielskiego i matematyki. Wszyscy rozmawiali z uczniami o swoich krajach i pokazali prezentacje. Goście uczestniczyli także w zajęciach pozalekcyjnych i szczególnych wydarzeniach w szkole np.  Dniu Nauki pod hasłem  „Cztery Żywioły”.Szkoła na co dzień korzysta z bliskości różnych instytucji kultury dlatego goście zostali zabrani na warsztaty w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i w Galerii Sztuki Współczesnej. Wieczorem uczestniczyli w prowadzonych przez panią dyrektor Beatę Kosicką- Siwak zajęciach fitness i spotykali się z nauczycielami. Były warsztaty flamenco i wspólne śpiewanie czeskich piosenek m.in. Jožina z bažin.

 

 

Wszystkim bardzo podobał się Przemyśl i polska gościnność. Oprócz spacerów po mieście uczestnicy spotkań pojechali na wycieczkę do Arłamowa. Program Erasmus + KA 1 Mobilności Szkolnej Kadry Pedagogicznej jest realizowany również w przemyskiej szkole. W ramach  projektu „Aktywna jedenastka w Europie – Europa w jedenastce ” grupa 11 nauczycieli uczestniczyć będzie w podobnych spotkaniach w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii i we Włoszech.

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 18-12-2019 12:34