5 °C
×

Młodzi wirtuozi lotki u Prezydenta Wojciecha Bakuna

Są jeszcze bardzo młodzi, ale na swoim koncie mają już mnóstwo prestiżowych zwycięstw. Zupełnie, jakby urodzili się z rakietą w dłoni. Mowa o dwóch przemyskich badmintonistach – Aleksandrze Bandrowiczu i Kacprze Drymajle. 17 grudnia br. sportowcy odwiedzili Prezydenta Miasta Przemyśla. Ich wizyta była pretekstem do pochwalenia się znakomitymi wynikami i niemniej ambitnymi planami na przyszłość.

Olek Bandrowicz jest uczniem drugiej klasy przemyskiej „Czternastki”. Na co dzień reprezentuje barwy UKS Aktywna Piątka. Wielokrotnie reprezentował klub i nadsańskie miasto w badmintonie w kategorii wiekowej U9 (żak młodszy) na Ogólnopolskich Turniejach Badmintona pn. Podkarpacki Cup 2019. To cykl czterech turniejów, trwających od września do grudnia. We wszystkich stawał na podium, dwukrotnie na jego najwyższym stopniu, raz na drugim i raz na trzecim. W klasyfikacji generalnej zdobył zaszczytne pierwsze miejsce. Aleksander jest najmłodszym laureatem Stypendium (sportowego) Prezydenta Miasta Przemyśla w 2019 roku. Mały badmintonista szkoli się pod czujnym okiem trenerów Dariusza Stańki i Tomasza Zawalskiego.

Nieco starszy od Olka, Kacper Drymajło jest zawodnikiem Stowarzyszenia Sportowego Klub Sportowy (SSKS) Badminton Przemyśl. Lekką ręką wygrał klasyfikację ogólną turnieju Podkarpacki CUP 2019 w kategorii U13 (młodzik młodszy). W czterech turniejach wygrał dziewięć gier (4 wygrane – w grze mieszanej w parze z Kają Ziółkowską z UKS 19 Kielce). Ponadto zaliczył trzy wygrane w grze pojedynczej, raz wywalczył trzecie miejsce i dwukrotnie zwyciężył w grze podwójnej z Maciejem Zmarzem z MMKS Kędzierzyn Koźle oraz również dwa razy w tej kategorii stawał na drugim stopniu podium. Co więcej - Kacper zajął trzecie miejsce na Beninca Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Krapkowicach oraz czwarte miejsce w grze podwójnej w Grand Prix Polski w Józefosławiu k. Warszawy i (na tej samej imprezie) 9. miejsce w grze pojedynczej. Obecnie Kacper jest na bardzo wysokim, 10. miejscu w grze pojedynczej, na 11. w grze podwójnej oraz 11. w grze mieszanej na liście Polskiego Związku Badmintona. Jego trenerem jest Mariusz Bienia.

Prezydent Wojciech Bakun pogratulował swoim młodym gościom dotychczasowych sukcesów. Gratulacje otrzymali też obecni podczas spotkania trenerzy – Dariusz Stańko i Mariusz Bienia, a także tato Aleksandra, Tomasz Bandrowicz.

- W naszym mieście nie brakuje niebywale zdolnej młodzieży. Ważne jest również to, iż pomimo bardzo młodego wieku i niewielkich gabarytów, młodzi posiadają ogromne serce do walki. Tymczasem… Pracujemy przede wszystkim nad dyscypliną, bo bez niej nawet największy sportowy talent nie ma zbyt wielkich szans na wejście na szczyt – powiedział Dariusz Stańko.

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-12-2019 20:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-12-2019 20:26