8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Czarny szlak odnowiony!

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział im dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu, we współpracy ze Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, zakończyło realizację projektu "Modernizacja czarnego szlaku turystycznego na obszarze pomnika historii Twierdza Przemyśl". Odnowienie szlaków z pewnością zachęci przemyślan i turystów lubiących piesze wędrówki do podziwiania podprzemyskich krajobrazów i pozwoli im łatwiej trafić do fortów Twierdzy Przemyśl. Projekt był współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach otwartego konkursu ofert z turystyki w 2019 roku.

podkarpacie_projekt.jpeg

Dzięki dofinansowaniu udało się  odnowić cały czarny szlak forteczny liczący ponad 54 km. Co więcej pomiędzy Nehrybką a Pikulicami poprowadzony został nowy odcinek tego szlaku, którym na fort IV Optyń można dojść przedłużonym szlakiem dojściowym od zabytkowego słupa telegraficznego w Pikulicach.

Prace polegały na odnowieniu przez uprawionych znakarzy oznakowania czarnego szlaku turystycznego „fortecznego” i uzupełnieniu drogowskazów kierunkowych w miejscach koniecznych.

press13.jpeg

 

 

zdjęcia: PTTK Przemyśl

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-12-2019 11:11
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-12-2019 13:08