13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22

W dniach 29 listopada - 01 grudnia 2019 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22. Z Przemyśla uczestniczyła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Niedźwiadek” działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu. Członkowie naszego zespołu to: Mirosław Raba, Bartłomiej Skrabala, Krzysztof Szałyga, Patryk Mareczko, Kamil Janiszewski, Jakub Homa, Adrian Pięciorek, Dawid Mazurek, Konrad Sabat. Młodzież pojechała na zawody pod opieką trenera mgr Artura Delendowskiego oraz mgr Łukasza Kalinowskiego.

IMG_9752.jpeg

W zawodach uczestniczyły zespoły z całej Polski:
Grupa A: Mazowsze Warszawa, Bagry Kraków, MIG Gliwice
Grupa B: IG Warszawa, ŁKSG Łódź, Wiosło Szczecin
Grupa C: Niedźwiadek Przemyśl, Olimp Wejherowo, Spartan Lublin, Świt Wrocław

Mistrzostwa zostały przeprowadzone profesjonalnie, a wszystkie drużyny grały na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. Zawodnicy wykazali się zaangażowaniem i wolą zwycięstwa, w każdym meczu starali się pokazać swoje umiejętności wypracowane w czasie treningów. Nasza drużyna zajęła ostatecznie III miejsce, wygrywając  w rzutach karnych z zespołem Spartana Lublin. Niewiele brakowało, by zdobyć tytuł wicemistrza. Jeden z naszych zawodników Mirosław Raba znalazł się  w grupie pięciu wyróżnionych jako najlepsi zawodnicy Mistrzostw. Uzyskany wynik motywuje młodych piłkarzy do dalszego treningu, rozbudza nadzieje na dalsze sukcesy. 

WhatsApp Image 2019-12-02 at 18.29.35 (1).jpeg

Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. Puchary, medale i dyplomy wręczali przedstawiciele władz Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Sport jest dziedziną bardzo ważną dla osób niesłyszących niezależnie od wieku. Jest ich ulubioną aktywnością, a jednocześnie istotnym narzędziem wychowawczym kształtującym charaktery i poczucie własnej wartości. Na boisku, na zawodach niesłyszący nie czują się niepełnosprawni, sprawdzają się w rywalizacji, ich wysiłek zostaje nagrodzony, mogą odnosić zwycięstwa, w tym również  z osobami pełnosprawnymi.  Gratulujemy serdecznie zawodnikom  i wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do odniesionego sukcesu.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 06-12-2019 12:59