12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomóżmy ofiarom katastrofy w Drohobyczu!

Szanowni Państwo!

 

              W nocy z 28 na 29 sierpnia 2019 r. w naszym ukraińskim mieście partnerskim Drohobycz doszło do tragedii. W wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego zginęło osiem, a rannych zostało piętnaście osób. Dodatkowo mieszkańcy ośmiu kompletnie zawalonych i 50 zagrożonych mieszkań –  tj. około 100 osób  musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania. Obecnie są zakwaterowani w hotelach i akademikach zapewnionych przez lokalne władze. Skala zniszczeń jest ogromna. Mieszkańcy budynku stracili dosłownie wszystko. Od jakiegoś czasu organizowana jest dla nich pomoc materialna i finansowa na miejscu. W akcję pomocy włączył się już Konsulat Generalny RP we Lwowie, który 10 października br. zorganizował koncert charytatywny na rzecz osób poszkodowanych. Drohobycz jest miastem partnerskim Przemyśla od 2001 r. i liczy ok. 90 000 mieszkańców. W Drohobyczu działa również oddział Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Sytuacja materialna poszkodowanych mieszkańców jest bardzo trudna dlatego też prosimy Państwa o przyłączenie się do akcji pomocy na rzecz ofiar katastrofy.

 

Również miasto Przemyśl razem ze Związkiem Ukraińców w Polsce, Oddział Przemyśl, Fundacją „Dom Ukraiński w Przemyślu” oraz Zgodną Inicjatywą Przemyślan na 100-lecie Niepodległości Polski WSPÓLNIE NA 100 przyłącza się do  akcji pomocy na rzecz  poszkodowanych mieszkańców Drohobycza.

 

            Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert Niech współbrzmi. Хай співзвучить! im. Adama Erda, który odbędzie się  w Archikatedrze Greckokatolickiej w dniu 07.12.2019 r. (sobota) o godz.19:00 W programie koncertu przewidziane są występy: Przemyskiego Młodzieżowego Chóru Kameralnego ”Vox Iuventum” (dyrygent Piotr Szelążek), Chóru Archikatedry Greckokatolickiej (dyrygent Jarosław Wujcik), Grupy otwartych warsztatów śpiewu ludowego w Domu Ukraińskim w Przemyślu (kierownik Tatiana Nakonieczna). Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz ofiar katastrofy budowlanej w Drohobyczu. Środki pieniężne zostaną przekazana na konto CARITASU Diecezji Samborsko-Drohobyckiej UKGC.

 

niech współbrzmi.jpeg

 

Datki pieniężne można przekazywać również na konto CARITASU Diecezji Samborsko-Drohobyckiej nr UA 503253650000002600801160264 z dopiskiem ”Ofiara dla poszkodowanych w katastrofie budynku w Drohobyczu”

 

Bank pośredniczący: Bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA, w Warszawie SWIFT: BPKOPLPW

 

Bank beneficjenta: JSC KREDOBANK Lviv, Ukraine, SWIFT: WUCBUA2X nazwa BF „KARITAS SAMB-DROH.YEPARKHII UHKTS”

 

 

 

Wojciech Bakun

Prezydent Miasta Przemyśla

 

 

 

niech współbrzmi.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-12-2019 10:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-12-2019 10:43