13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Mikołaj bez granic” po raz czwarty! Linia 102 obdarowała dzieci z przygranicznych miejscowości

Finał czwartej edycji wielkiej, międzynarodowej akcji „Mikołaj bez granic”, organizowanej przez przemyskie Stowarzyszenie Linia102.pl okazał się kolejnym strzałem w dziesiątkę (albo raczej w sto dwójkę… ;-) )

 

W przeddzień „Mikołajek”- w czwartek, 5 grudnia br. w Szkole Podstawowej w podprzemyskich Krównikach wydarzyła się rzecz niezwykła… Do tamtejszych maluchów przybył niespodziewanie pewien święty. Dzieci nie miały problemu z rozpoznaniem szacownego gościa. Zdradziły go bowiem dość specyficzne atrybuty – biała broda, czerwony kubrak, ciepła czapa w tym samym kolorze i… wielki wór, wypełniony prezentami. Tak! Zawitał do nich Święty Mikołaj! Wizyta świętego była o tyle wyjątkowa, że do tym razem przybył on na zaproszenie Linii 102 do dzieci z Polski.

 

3.jpeg

 

Wspólna inicjatywa przemyskiego Stowarzyszenia oraz Linii 102.ua ze Lwowa, jest pokłosiem wieloletniej współpracy społeczników. Przemyślanie i Lwowianie już jakiś czas temu podjęli się wspólnej walki o przywrócenie linii kolejowej 102 – Przemyśl – Niżankowice. Tym razem stowarzyszenie wpadło na pomysł, by Święty Mikołaj z Ukrainy odwiedził dzieci z Polski. W wydarzeniu obok maluchów ze Szkoły Podstawowej w Krównikach i specjalnie na tę okazję zaproszonych uczniów SP w Hermanowicach udział wzięli również inni znamienici goście. Mikołaja witali m.in.: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Kierownik Biura Prezydenta Maciej Wolański, Radny Rady Miejskiej Marcin Kowalski, Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska oraz przedstawiciele lwowskiej Linii 102 – Jarosław Bołżelarski, Wiktor Halczyński i Aneta Hawrylenko. Gospodarzami wydarzenia byli jego pomysłodawcy i organizatorzy - członkowie Linii 102.pl na czele z prezes stowarzyszenia Aleksandrą Majką.

 

 

Radości z wizyty brodatego gościa było co nie miara. Roześmiane buzie najważniejszych bohaterów czwartkowego wydarzenia, były z całą pewnością największą nagrodą dla jego organizatorów. Jednakże Linia 102 nie zamierza wcale odpoczywać. Społecznicy jeszcze do 20 grudnia prowadzą zbiórkę mikołajowych paczek (słodyczy) i pluszaków, które 28 bm. zawiozą pociągiem na Ukrainę, a dokładnie do Nowego Miasta. Mieszkające tam polskie i ukraińskie dzieci już niecierpliwie oczekują przemiłych gości…

 

 

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Maciej Wolański

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-12-2019 16:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-12-2019 16:12