14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert zespołu DOC. w przemyskim Zamku

Pasja, wrażliwość, charyzma i świetny kontakt z publicznością, tak najkrócej można opisać koncert zespołu DOC., który odbył się 29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Muzycy z Łańcuta niczym niewidzialnym wehikułem zabrali przemyską publiczność do krainy subtelnych doznań muzycznych. Za wspólną, doskonała zabawę otrzymali mnóstwo szczerych braw.

Projekt z pasją, czyli zespół DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastroenterologa/internistę Tomasza Ryznara. Do medyków dołączyli zawodowi muzycy z Podkarpacia: Witold Drapała - instrumenty klawiszowe, Kacper Radek - gitara oraz Filip Łukaszewicz - perkusja.

doc_0.jpeg

Zespół w krótkim czasie wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elementami r'n'b. Pierwszy singiel wydali wiosną 2016 roku, a pierwszą płytę w lutym 2017 roku. Na początku 2018 roku DOC. wygrał prestiżowy plebiscyt Radia Rzeszów WERBEL’2017. Wiosną 2019 roku odbyła się premiera nowego singla pt. „Spalony”.

 

 

Utwory zespołu DOC. grane są regularnie w regionalnych rozgłośniach radiowych zdobywając coraz szersze grono fanów. Ich obecność można było zauważyć podczas koncertu na Zamku.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-12-2019 10:21
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 02-12-2019 10:21