14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wieczór uwielbienia ze zbiórką dla szpitala w Ugandzie

Franciszkanie z Przemyśla wraz ze wspólnotą Posłani w Duchu Świętym organizują po raz kolejny wieczór uwielbienia "Zasięg Łaski". 14 grudnia w kościele oo. Franciszkanów oprócz modlitwy za za misjonarzy i o nowe powołania misyjne 14 grudnia o 19.30 odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz wyposażenia szpitala w Matudze (Uganda).

Uganda to kraj, w którym podstawowe potrzeby życiowe nie są zaspokajane. Podstawowe dobra jak woda, żywność czy dach nad głową są towarem deficytowym, a szczególnie szpital czy jakakolwiek pomoc medyczna jest luksusem, na który stać nielicznych. 

- Dlatego chcemy Was, mieszkańców Przemyśla, w którym żyje nam się dobrze i bezpiecznie, uwrażliwić na los innych i ‘zwiększyć na świecie ilość światła, a nie mroku’. Podczas nadchodzącego Misyjnego Wieczoru Uwielbienia będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz wyposażenia szpitala w Matudze - zachęcają organizatorzy

Matugga, to miejscowość położona 20 kilometrów od stolicy Ugandy, Kampali, przy głównej drodze prowadzącej w stronę Sudanu Południowego. Na samym terenie parafii prowadzonej przez oo. Franciszkanów mieszka ok. 40 tysięcy ludzi. Nowo zbudowany szpital będzie jednak służył także okolicznym miejscowościom, czyli będzie najbliższą placówką medyczną dla ok. 100 tysięcy osób.

uwielbienie.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-11-2019 12:22