9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„I am proud to be European” . Projekt Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

Przez pięć dni, od 18 do 22 listopada, osiem nauczycielek szkół z Portugalii, Włoch, Chorwacji  oraz  Rumunii przebywało z wizytą w  I Liceum Ogólnokształcącym. Przybyły one do Przemyśla, aby wziąć udział w pierwszym spotkaniu partnerów projektu koordynowanego przez przemyską szkołę - „I am proud to be European”. Projekt ten jest częścią programu „Erasmus+. Akcja KA229.  Współpraca Szkół”.

 

photo 1.jpeg

 

Działania projektowe rozpoczęły się od  udziału w wykładzie i warsztatach na temat  lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz  promowania go wśród uczniów i w lokalnej społeczności. Wykład poprowadził zaprzyjaźniony z I LO, były uczeń i nauczyciel,  obecnie wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor habilitowany Tomasz Pudłocki. Lokalne dziedzictwo kulturowe to główny  temat  projektu. Goście zapoznali się również z historią  Przemyśla, zwiedzili jego zabytki, po których oprowadzili ich uczniowie "Słowaka". Wzięli także udział w kursie dotyczącym efektywnego nauczania i uczenia się, który poprowadziła Anetta Mandzyn z przemyskiego oddziału PCEN-u. Dzięki licznym rozmowom uczestnicy spotkania zdobyli wiedzę o systemach edukacji w krajach partnerskich, o szkołach biorących udział w programie, nauczycielach i uczniach;  poznali polską kulturę i historię. Nauczyciele pracowali również nad zadaniami projektowymi, które będą realizować wraz z uczniami do 30 września 2021 roku.

 

 

Następne spotkanie projektowe odbędzie się w marcu 2020 roku, również w Przemyślu, tym razem przyjadą również uczniowie ze szkół partnerskich.

Projekt „I am proud to be European” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Na realizację jego zadań i wyjazdy uczniów wraz z nauczycielami do krajów partnerskich I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego otrzymało grant w wysokości 34 351 Euro.

 

photo 3.jpeg

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-11-2019 14:29
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-11-2019 14:32