15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Raport z przesłuchania” – nietuzinkowy koncert Piotra Bukartyka z zespołem Ajagore [FOTORELACJA]

Piotr Bukartyk – znakomity tekściarz, charakterystyczny wokalista, radiowiec - jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad trzydziestu lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, miłości, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają. Wszystko to podane jest w specyficzny, właściwy tylko dla tego artysty sposób.

 

Bukartyk (6).jpeg

 

Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy - od jazzu, rhythm and bluesa przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe.

 

Bukartyk (7).jpeg

 

Z tej artystycznej współpracy powstało coś nietuzinkowego, bezkompromisowego, dziś już na scenie niespotykanego – niezwykle osobisty świat opisywany przez Bukartyka w muzycznej, równie niezwykłej oprawie zespołu AJAGORE. W taki oto sposób, w czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nie znaczącym tłem, powstał swego rodzaju RAPORT o stanie współczesności.  

 


Żartobliwie, ironicznie, a czasem nostalgicznie - tak było na scenie Zamku Kazimierzowskiego we wtorkowy wieczór 26 listopada 2019 roku.

 

 
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-11-2019 13:57
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-11-2019 14:00