1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Jezioro Łabędzie" na zamkowej scenie

Jezioro łabędzie – od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. To z pewnością największy fenomen sztuki baletowej i aż trudno uwierzyć, że premiera w 1877 roku w Teatrze Bolshoi w Moskwie zakończyła się… totalną klapą. 1 grudnia br. (godz. 17.00) balet w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu zawita na scenę Zamku Kazimierzowskiego.

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie: PARTER –  50 zł (normalny) i 35 zł ulgowy (dzieci do 14 lat), BALKON – 45 zł (normalny) i 35 zł ulgowy (dzieci do 14 lat) do nabycia w sklepie muzycznym „MUCICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz online na www.kupbilecik.com

Wiele lat, olśniewające pięknem melodii dzieło Piotra Czajkowskiego oraz Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera (libretto), czekało na właściwą oprawę swego widowiska. Dopiero w osobach dwóch wspaniałych choreografów M. Petipy i L. Iwanowa, zyskało prawdziwych „architektów” sukcesu trwającego od czasu wystawienia w Teatrze Maryjskim w Petersburgu w 1894 roku, nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Historia o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Piękno, a zarazem wymowność dzieła, przykuwa uwagę najwytrawniejszych odbiorców. Słynna tancerka Margot Fonteyn zwykła powtarzać: „Gdybym mogła wyrazić słowami wszystko co czuję, nie potrzebowałabym tańczyć ….”

Dziś popularność Jeziora łabędziego jest niepodważalna. Na estradach koncertowych i na rynku nagrań płytowych, cieszy się u każdej generacji melomanów i baletomanów niesłabnącą atrakcyjnością. Jezioro łabędzie urosło do symbolu sztuki baletowej.

1-grudnia-2019-plakat-jezioro-łabedzie-przemyśl_835_x_1250-768x1083.jpeg


Impreza zewnętrzna: ORGANIZATOR GŁÓWNY (NAJEMCA)
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Morwoj
Agencja Artystyczna
80-288 Gdańsk, ul. Bulońska 28/5

PCKiN ZAMEK uprzejmie informuje, że ORGANIZATOR GŁOWNY ponosi wyłączną odpowiedzialność za rodzaj,
charakter i treści merytoryczne działań realizowanych

w wynajętej sali PCKiN ZAMEK.
Wszelkie zobowiązania wobec osób trzecich związane z realizacją działań w wynajętych pomieszczeniach PCKiN ZAMEK pozostają po stronie NAJEMCY.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-11-2019 10:19
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-11-2019 10:20