4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto.

W ramach propagowania wiedzy o historii naszego miasta i regionu przemyskiego, mając również na uwadze dbałość o otoczenie, w którym żyjemy, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy współpracy z przemyskim Urzędem Miejskim przygotowało konkurs plastyczny pod nazwą „Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto”.

Konkurs poprzedzony był spotkaniem organizacyjnym i warsztatami dzięki którym uczestnicy mogli zapoznać się z historią Przemyśla oraz zbiorami Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej mającymi być inspiracją dla artystycznych koncepcji projektów murali w zaproponowanych przez Urząd Miejski lokalizacjach.

plakat sztuka maly.jpeg

Do 31 października można było składać prace konkursowe, które prezentowane są na wystawie konkursowej w budynku głównym Muzeum pomiędzy 8 listopada a 8 grudnia bieżącego roku. W tym terminie każdy Zwiedzający nasze Muzeum otrzyma kartę do głosowania dzięki niej będzie mógł zadecydować który projekt najbardziej przypadł mu do gustu. Wystawa konkursowa, zgodnie z regulaminem, będzie drugim i ostatnim etapem oceny nadesłanych prac, a wyniki związanego z nią głosowania w połączeniu z oceną muzealnej Komisji Konkursowej wyłonią zwycięskie projekty.

wystawa_mural_1.jpeg

Ufamy, że taka forma rozstrzygnięcia konkursu rozbudzi w mieszkańcach jak i odwiedzających nasze miasto turystach dbałość o estetykę przestrzeni w jakiej żyjemy, odpowiedzialność za jego kształtowanie oraz zachęci do poznawania historii miasta i Ziemi Przemyskiej.

wystawa_mural_2.jpeg

Zakładamy, iż obecna edycja konkursu nie będzie ostatnią, a następna odbędzie się w roku 2021 licząc jednocześnie, że do tego czasu będzie można już podziwiać w przestrzeni miejskiej zwycięskie realizacje bieżącej odsłony „Sztuki wychodzącej na miasto”.

wystawa_mural_3.jpeg

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w głosowaniu!

za: https://mnzp.pl/

zdjęcia: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-11-2019 15:23
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 25-11-2019 15:24