4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Maja Kozak numerem jeden 2. Grand Prix Podkarpacia

W niedzielę, 17 listopada br. w Nowej Sarzynie odbył się 2. Grand Prix Podkarpacia Młodzików w tenisie stołowym. Na starcie stanęło dwadzieścia siedem zawodniczek z całego województwa. Znakomity występ podczas wydarzenia zanotowała Maja Kozak z Nurtu Przemyśl. Podopieczna Zdzisława Bodnara wygrała 2. Grand Prix Podkarpacia Młodziczek.         

 

W fazie eliminacji grupowej Maja pokonała kolejno zawodniczki: Julię Wrotniak (Jar Kielnarowa), Wiktorię Kukułkę (UKS SP Korzeniów), Darię Stankiewicz (Temida Domaradz). Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca w pierwszej rundzie przemyślanka wygrała z koleżanką klubową Aleksandrą Makar. W ćwierćfinale pokonała Milenę Szarek - reprezentującą Olimp Łęki Dukielskie. Półfinał wygrała z Natalią Maciałek PKS Kolping Jarosław. W finale, po znakomitej grze wygrała z Kingą Staroń z UKS Niedźwiada Dolna. Ten bardzo dobry start Mai w zawodach w Nowej Sarzynie dał jej bezpośredni awans do udziału w 2. Grand Prix Polski Młodziczek, który odbędzie się już 13, 14 i 15 grudnia br. w Brzegu Dolnym koło Wrocławia.

 

Maja Kozak.jpeg

 

W zawodach startowała również druga zawodniczka Nurtu - Aleksandra Makar. W fazie grupowej Ola wygrała z Julią Pilch z LKS Kańczuga, przegrała z Kingą Staroń i ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie premiujące dalszą grę. Jednak po wyjściu z grupy Ola przegrała z Mają. Ale już o miejsca w przedziale 9-11 wygrała z Kamilą Ożgą (UKS GIM TIM 5 Stalowa Wola) i ostatecznie zajęła wysokie - 9. miejsce. Ola jest żaczką i również ma zapewniony start w swojej kategorii z listy ogólnopolskiej w 2. Grand Prix Polski Żaków, który odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku (10-12 stycznia 2020 r.) w Zielonej Górze.

 

IMG_20191117_151704735.jpeg

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-11-2019 12:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 25-11-2019 12:27