13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przystanek Poezja zaprasza: Kolory życia – wieczór autorski Niny Opic

W imieniu Centrum Kulturalnego w Przemyślu serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek Poezja”, którego gościem specjalnym będzie Nina Opic.  

 

Wieczór autorski z rzeszowską poetką zatytułowany „Kolory życia” odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 r. o godzinie 17.00 w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

 

opic gł.jpeg

 

Nina Opic - pisarka i poetka z zawodu jest psychoterapeutką, wykładowcą akademickim oraz szkoleniowcem. Zacięcie literackie i poetyckie wyniosła z domu rodzinnego. Swoją przygodę z twórczością literacką rozpoczęła bardzo wcześnie, publikując swoje wiersze w młodzieżowych czasopismach: Świat Młodych, Płomyczek i Na przełaj. Współpracowała również z Głosem Nauczycielskim, Nowinami Rzeszowskimi, Podkarpaciem. Obecnie teksty pani Niny Opic są drukowane zarówno  w prasie lokalnej jak i ogólnopolskiej, współpracuje także z Radiem Rzeszów. Jest współautorką książek „Rzeszowianie o sobie i o swoim mieście” oraz „Ojciec Święty i ja”. Autorka wielu scenariuszy teatralnych oraz książeczek dla dzieci. Spod jej pióra wyszło sześć tomików wierszy. Nagradzana w wielu konkursach m.in. za Opowieść Biedronki Balbiny w 2005 r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na „Najpiękniejszą Bajkę”, a w 2006 r. dostała wyróżnienie w konkursie prozatorskim: „Jeden Utwór o Rzeszowie” za utwór „A Wisłok sobie płynie”. Jako jedyna przedstawicielka Podkarpacia, brała udział w Międzynarodowym Konkursie Poezji Romskiej im. Papuszy: „Złote Pióro Papuszy” zdobywając w 2010 roku międzynarodowe  wyróżnienie.

 

Podczas wieczoru autorskiego poetka podzieli się z nami swoimi wierszami, które zostaną też zamieszczone w specjalnie wydanym z tej okazji zbiorku  pt. „Kolory życia”, który otrzyma bezpłatnie każdy gość przybyły na spotkanie. Jej wierszy będzie można także posłuchać w interpretacji  młodzieży z Pracowni Teatralnej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, muzycznym dopełnieniem będzie występ Kwartetu Muzycznego z CK. Wstęp jest bezpłatny.

 

opic plakat.jpeg

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-11-2019 08:33