19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prosto ze świetlicy na olimpiadę

Przemyska Hala sportowa pon raz 20. była areną zmagań reprezentacji dzieci z przemyskich i nie tylko świetlic szkolnych. Inicjatorem i pomysłodawcą Międzyświetlicowej Olimpiady Szkolnej jest SP Nr 11 w Przemyślu, a w tym roku wzięli w niej udział po raz pierwszy także uczniowie dwóch szkół niepublicznych, a także szkół w Medyce i Dubiecku. Tą zaciętą rywalizację, ale także świetną zabawę dla dzieci swoim patronatem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Poseł na sejm RP Marek Rząsa  oraz Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun. Imprezę wsparł także Polski Komitet Olimpijski oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

olimpiada_1.jpeg

Dzieci biorące udział w Olimpiadzie obok licznych kibiców ze szkół, przywitali i zagrzewali do walki: Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch, Kierownik Biura Prezydenta Maciej Wolański, Dyrektor POSiR Greta Ostrowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński.

Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa jest skierowana do uczniów klas II i III szkół podstawowych uczęszczających do świetlic szkolnych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 świetlic z miasta Przemyśla i regionu. Były to świetlice przy SP1, SP4, SP6, SP11, SP 14, SP15, SP16, SP17, SP Dubiecko, SP Radymno, SP Medyka, SP7 Jarosław, SP Newton SP Kaman. Szkoły rywalizowały w dziesięciu konkurencjach  obejmujących różnego rodzaju wyścigi, m.in. z piłkami, pałeczkami itp. Jej celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku, zachęcanie do uprawiania sportu, szerzenie idei olimpijskich, zasady fair play, integracja dzieci z rożnych środowisk.

olimpiada_3.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-11-2019 15:22