12 °C
×

VII Memoriał Mieczysława Bodnara w Tenisie Stołowym przeszedł do historii

11 listopada br. w nadsańskim mieście odbył się już po raz 7. Memoriał Mieczysława Bodnara w Tenisie Stołowym pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. Tego dnia przemyscy pingpongiści na sportowo czcili jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju – 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie, której organizatorami byli MLKS Nurt Przemyśl oraz Urząd Miejski w Przemyślu udział wzięły całe pokolenia. W sumie w zawodach wystartowało około czterdziestu zawodników – od najmłodszych – „skrzatów” po seniorów, czyli tenisistów powyżej 70. roku życia.

Podniosła atmosfera, a także radość i duma z przeżywania tego szczególnego dnia stworzyły wraz z ogromną wolą walki niesamowitą mieszankę. Mimo że, jak na każdych tego typu zawodach, walka toczyła się o najwyższe stopnie podium. Tym razem jednak wydaje się, że nie najważniejsze było to, kto wygrał, a kto przegrał. Najważniejsze było wspólne celebrowanie 101 lat wolności Polski. W sposób, w jaki uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia ukochali najbardziej…

Sportowa rywalizacja nie byłaby nią, gdyby jednak ostatecznie nie wyróżniono najlepszych. Ci, którzy uplasowali się na 1., 2., 3. oraz 4. miejscu nagrodzeni zostali medalami i pamiątkowymi dyplomami. Wśród nich znaleźli się: Małgorzata Poręba - 1. miejsce w kategorii Skrzatki. W kategorii Skrzaty: 1. Miejsce zajął Przemysław Przybysz, 2. miejsce Jakub Bocer,  3. miejsce Dorian Mazur i Joanna Kondrat. W kategorii Żaków na pierwszym miejscu uplasował się Bartosz Chlastawa, 2. miejsce zajął Wiktor Iwaniuch, a 3. Karol Grzesiński. Zwyciężczynią w kategorii Młodziczek okazała się Maja Kozak, a wśród Młodzików na podium stanęli: Jakub Chachura (1. lokata), Mateusz Janiuś (2. miejsce) oraz Antoni Motylewicz i Kacper Knap (obaj na miejscu 3.).W kategorii Kadetek pierwsze miejsce zajęła Amelia Kozak, a wśród Kadetów pierwszy był Kacper Reizer. Najlepsze Juniorki to: Aleksandra Kondrat (1. miejsce) i Weronika Pelc na miejscu drugim. Natomiast spośród Juniorów najlepsi okazali się: Kordian Poniatowski (najwyższy stopień podium) oraz Dominik Gąsior (2. miejsce). W gronie seniorek/ów zwycięzcami zostali: Danuta Majer i Rafał Iwaniuch. Dalsza kolejność wśród seniorów była następująca: 2. Łukasz Kalinowski, 3.Krzysztof Borowiak i Janusz Żygała. Najlepszymi seniorami powyżej 70 roku życia okazali się Edward Skalski i Ryszard Kaznowski (kolejno 1. i 2. miejsce).

Organizator zawodów - Prezes MLKS NURT Przemyśl Zdzisław Bodnar dziękuje: Panu Robertowi Rybakowi - Dyrektorowi CKZiU Nr 1 za udostępnienie sali sportowej, Panom Grzegorzowi Bochnackiemu i Miłoszowi Krzysikowi Wiceprezesom MLKS NURT, Panu Robertowi Żero - Firma Auto Moto Fan Przemyśl, Panom Piotrowi Szpondowi i Mieczysławowi Szpunarowi - Firma EMI Przemyśl, Pani Annie Wielgus-Kozak za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu zawodów, Panom Pawłowi Salamonowi, Januszowi Makarowi, Tomaszowi Schmidtowi, Rafałowi Iwaniuchowi, Łukaszowi Knapowi,Kazimierzowi Skoczylasowi, Łukaszowi Kalinowskiemu za przygotowanie sprzętu sportowego do zawodów, Państwu Ewie i Krzysztofowi Mazurom za przygotowanie poczęstunku w formie ciast, kawy i herbaty dla uczestników zawodów, Panu Robertowi Dominowi za robienie zdjęć podczas i na zakończenie zawodów, Panu Tadeuszowi Humeniukowi - TV TOYA oraz wszystkim innym za społeczne zaangażowanie się w organizację zawodów.

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: MLKS Nurt

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-11-2019 07:59