13 °C
×

Pięciokrotny Mistrz Świata w jujitsu oraz jego wspaniała ekipa z wizytą u Prezydenta Miasta Przemyśla

Od 8 do 10 listopada br. w stolicy Gruzji Tbilisi odbyły się Mistrzostwach Świata w Jujitsu Sportowym. Do zmagań przystąpiło ponad 100 najlepszych zawodników w tej dyscyplinie z całego świata. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu. Spisali się rewelacyjnie.

Dziewięcioosobowa ekipa pod okiem trenera (ale i jednocześnie zawodnika) Tomasza Dańki dała wspaniały popis możliwości, umiejętności kunsztu w tej trudnej dyscyplinie sportów walki. Światowy czempionat rozegrany został w czterech konkurencjach: walka sportowa jujitsu, samoobrona jujitsu, realna samoobrona i mocowanie jujitsu.

Tomasz Dańko został dwukrotnym mistrzem świata! Po raz piąty (!) obronił tytuły mistrzowskie. 1. miejsce wywalczył w konkurencji walka sportowa jiujutsu oraz realna samoobrona. Jego podopieczni spisali się także znakomicie. Paweł Pawlisz uplasował się na 2. miejscu w konkurencji walka sportowa jujitsu oraz w mocowaniu jujitsu, a Artur Krysa zdobył dwa drugie miejsca – w walce sportowej jujitsu i mocowaniu jujitsu.

Równocześnie z mistrzostwami świata rozegrany został Międzynarodowy Turniej Sportowego Jujitsu Dzieci, Młodzików, Kadetów, Juniorów i Weteranów. Tu również młodzi adepci Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu zaprezentowali się wybornie. Akif Hamzayev i Jakub Kulpa zajęli 1. miejsce w konkurencji samoobrona sportowa. Natalia Dańko rywalizację w konkurencji mocowanie jiujutsu zakończyła na drugim stopniu podium. Natomiast w walce sportowej jujitsu zajęła 3. miejsce. Na „pudle” stanęli też: Piotr Mikicki, zdobywca 2. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu, Antoni Radochoński, który w Tbilisi zajął 3. miejsce w walce sportowej jujitsu i Karol Sarna – zdobywca 4. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu.

21 listopada br. do gabinetu Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna zawitała zwycięska ekipa. Włodarz miał okazję nie tylko osobiście pogratulować sportowcom ogromnego sukcesu, ale także wysłuchać o drodze, jaką na co dzień przemierzają, aby dostać się na sam szczyt. Podczas spotkania przemyślanie zdradzili również swoje najbliższe plany i marzenia… Jednym z nich jest udział w Igrzyskach Sportów Walki, które odbędą się w Niemczech we wrześniu 2020 r. Tymczasem „robią swoje”. Intensywnie pracują, trenują, walczą… Obecnie pod skrzydłami trenera Tomasza Dańki trenuje kilkadziesiąt młodych ludzi. Najmłodsi z nich to sześciolatki. Wszystkim życzymy wytrwałości i wielu (nie tylko sportowych) sukcesów. Czy jesienią znów rozgromią konkurentów? Tego z całego serca Im życzymy!

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-11-2019 15:18
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-11-2019 08:31