11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pięciokrotny Mistrz Świata w jujitsu oraz jego wspaniała ekipa z wizytą u Prezydenta Miasta Przemyśla

Od 8 do 10 listopada br. w stolicy Gruzji Tbilisi odbyły się Mistrzostwach Świata w Jujitsu Sportowym. Do zmagań przystąpiło ponad 100 najlepszych zawodników w tej dyscyplinie z całego świata. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu. Spisali się rewelacyjnie.

 

Dziewięcioosobowa ekipa pod okiem trenera (ale i jednocześnie zawodnika) Tomasza Dańki dała wspaniały popis możliwości, umiejętności kunsztu w tej trudnej dyscyplinie sportów walki. Światowy czempionat rozegrany został w czterech konkurencjach: walka sportowa jujitsu, samoobrona jujitsu, realna samoobrona i mocowanie jujitsu.

 

WSJO TBILISI II (240).jpeg

fot. Przemyski Klub Walki Wręcz Jujitsu

 

Tomasz Dańko został dwukrotnym mistrzem świata! Po raz piąty (!) obronił tytuły mistrzowskie. 1. miejsce wywalczył w konkurencji walka sportowa jiujutsu oraz realna samoobrona. Jego podopieczni spisali się także znakomicie. Paweł Pawlisz uplasował się na 2. miejscu w konkurencji walka sportowa jujitsu oraz w mocowaniu jujitsu, a Artur Krysa zdobył dwa drugie miejsca – w walce sportowej jujitsu i mocowaniu jujitsu.

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Równocześnie z mistrzostwami świata rozegrany został Międzynarodowy Turniej Sportowego Jujitsu Dzieci, Młodzików, Kadetów, Juniorów i Weteranów. Tu również młodzi adepci Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu zaprezentowali się wybornie. Akif Hamzayev i Jakub Kulpa zajęli 1. miejsce w konkurencji samoobrona sportowa. Natalia Dańko rywalizację w konkurencji mocowanie jiujutsu zakończyła na drugim stopniu podium. Natomiast w walce sportowej jujitsu zajęła 3. miejsce. Na „pudle” stanęli też: Piotr Mikicki, zdobywca 2. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu, Antoni Radochoński, który w Tbilisi zajął 3. miejsce w walce sportowej jujitsu i Karol Sarna – zdobywca 4. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu.

fot. Agata Czereba (10).jpeg

21 listopada br. do gabinetu Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna zawitała zwycięska ekipa. Włodarz miał okazję nie tylko osobiście pogratulować sportowcom ogromnego sukcesu, ale także wysłuchać o drodze, jaką na co dzień przemierzają, aby dostać się na sam szczyt. Podczas spotkania przemyślanie zdradzili również swoje najbliższe plany i marzenia… Jednym z nich jest udział w Igrzyskach Sportów Walki, które odbędą się w Niemczech we wrześniu 2020 r. Tymczasem „robią swoje”. Intensywnie pracują, trenują, walczą… Obecnie pod skrzydłami trenera Tomasza Dańki trenuje kilkadziesiąt młodych ludzi. Najmłodsi z nich to sześciolatki. Wszystkim życzymy wytrwałości i wielu (nie tylko sportowych) sukcesów. Czy jesienią znów rozgromią konkurentów? Tego z całego serca Im życzymy!

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-11-2019 15:18
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-11-2019 08:31