4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mike Greene Band zakończy tegoroczne Zamkowe Zaduszki

Już w najbliższy piątek, 22 listopada br. o godzinie 19.00 rozpocznie się wydarzenie wieńczące tegoroczny, jesienny projekt Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek pt. „Zamkowe Zaduszki”.

Koncert MIKE GREENE BAND (USA/PL) to wydarzenie, które na długo zapadnie w Waszej pamięci. Nie możecie go przegapić!

 

W koncercie gościnnie wystąpi uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu Dobrosław Jabłoński (gitara, instrumenty klawiszowe).

 

 

- Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego - 22 listopada - godzina 19.00 -

 

22-listopada-2019-r-koncert-Mike-Greene_gł.jpeg


 

MIKE GREENE BAND (USA/PL) skład:

Mike Green.jpeg
Mike Greene – autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej St. Luis Blues na pianinie. Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać na gitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna. We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał tylko 1993 roku aż 150 koncertów. Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting. Ale Polskie koneksje Mika na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim.

 

DYSKOGRAFIA:
Dirty Grits great! 1995
Mike Greene band southern wind 1997
Mike Greene band black spot 2001
A Talking Tree souls in the rain 2001
Bulldog Gravy big bad blues 2004
Bulldog Gravy nowhere to hide 2010
Immigrants 2012

 

 

David Price.jpeg
David Price – gitarzysta basowy i kontrabasista. Znany ze współpracy z zespołem afrykańskiego bębniarza – Babatunde Olatunji. David przez kilka lat był managerem sceny na Monterey Jazz Festival. Obecnie zamieszkuje w Polsce. Koncertował i nagrywał z Leszkiem Cichońskim, Wojtkiem Karolakiem i John „Broadway” Tuckerem. David jest też aktorem filmowym, zagrał między innymi w filmie Jerzego Skolimowskiego Essential Killing oraz w filmie Bogowie.

 

 

 

Przemek Cioch.jpeg
Przemek Cioch – perkusista jazzowy i bluesowy. Zaczynał od współpracy z zespołem gitarzysty Marka Napiórkowskiego. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych. Między innymi Jazz Nad Odrą, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Kaliski Festiwal Pianistów Jazzowych. Od 1998 roku grał z triem bluesowym Chołody Blues Trio, z którym zagrał na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. Między innymi Gdynia Blues Festiwal, Blues na Kresach, Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Toruń Blues Meeting. Współpracował, ze Sławkiem Wierzcholskim, Magdą Piskorczyk i Tadeuszem Pocieszyńskim. Od wielu lat prowadzi wraz z Wojtek Tramowski swój własny projekt pod nazwą Jazz Friends.

 

22-listopada-2019-r-koncert-Mike-Greene_835_x_1300.jpeg

 

 

*Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82,

online na kup bilecik.jpeg oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

 

 

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-11-2019 09:06
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-11-2019 15:07