7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaczęły się konsultacje Strategii rozwoju województwa

Od Przemyśla rozpoczął się cykl spotkań, na których przedstawiane są założenia projektu Strategii rozwoju województwa - Podkarpackie 2030. Mają one na celu także przeprowadzenie konsultacji zawartych w dokumencie zapisów i potrwają do 4 grudnia br. W sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej rozmawiali o tym autorzy i konsultanci Strategii, zapraszając do dyskusji samorządowców i inne zainteresowane środowiska z naszego miasta i podprzemyskich gmin.

Do dyskusji zaprosili uczestników Wicemarszałkowie Województwa Podkarpackiego Ewa Draus oraz Piotr Pilch, a także konsultant dokumentu prof. dr hab. Jacek Szlachta, który przedstawił uwarunkowania zewnętrzne projektu. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, były Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski Jan Pączek, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk.

konsultacje_1.jpeg

Jedną z uwag zgłoszonych już w trakcie konsultacji była złożona przez Prezydenta Wojciecha Bakuna, który wspomniał o konieczności poprawy dostępności komunikacyjnej Przemyśla, uwagi do projektu można zresztą wciąż zgłaszać. Uwagi i wnioski można składać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie internetowej Samorządu Województwa Podkarpackiego w zakładce Strategia województwa ewentualnie pisemnie, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Rozwoju Regionalnego, al. Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów z dopiskiem Konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju województwa Podkarpackie2030, e-mail: lub osobiście, w Oddziale programowania strategicznego Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Ł. Cieplińskiego 4, pok. 343A, w godzinach 7.30 –15.30.

Sam projekt Strategii rozwoju województwa - Podkarpackie 2030 jest również dostępny na stronie internetowej Samorządu Województwa Podkarpackiego.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-11-2019 12:31