15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tłumy na jesiennej edycji Targów Edukacji i Pracy PWSW [ZDJĘCIA]

Właśnie dobiegła końca jesienna edycja Targów Edukacji i Pracy w Przemyślu. Głównym organizatorem wydarzenia po raz kolejny była Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska.

 

Tegoroczne targi odbywały się w hali sportowej Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu. Kilkudziesięciu wystawców – w tym przedstawiciele służb mundurowych, instytucji państwowych, szkół i prywatnych firm, przyciągnęło prawdziwe tłumy młodych ludzi. Uczniowie szkół średnich i studenci po raz kolejny mieli możliwość spotkać się z ekspertami, czy uzyskać informacje na temat możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Czwartkowe wydarzenie było też dla nich znakomitą okazją do zdobycia wiedzy, która pozwoli właściwie pokierować im ścieżką własnego rozwoju. Targi Edukacji i Pracy PWSW to jednak przede wszystkim doskonała okazja do zapoznania się z oczekiwaniami i wymaganiami na określonych stanowiskach pracy.

 

 

Wydarzenie otworzył rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej dr Paweł Trefler. Gospodarzowi towarzyszyli goście specjalni, m.in.: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, w imieniu Prezydenta Wojciecha Bakuna - Sekretarz Miasta Przemyśla Dariusz Łapa, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu Agata Lach, Prezes Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Piotr Pyszczuk, Prorektor ds. rozwoju i współpracy PWSW dr Sławomir Solecki oraz Dyrektor Medyczno-Społecznego CKZiU Danuta Suchorzepka.

 

 

Impreza była okazją do przeprowadzenia warsztatów pn.  „Relacje a kariera zawodowa”. Aktywne warsztaty z obszaru doradztwa zawodowego, poruszały głównie problematykę relacji z samym sobą, poczucia własnej wartości oraz inteligencji emocjonalnej i ich wpływu na wybory zawodowe. Spotkania z młodzieżą prowadził założyciel firmy „IMAGINE” Arkadiusz Nepelski. Zainteresowanych tematyką praw i obowiązków pracownika oraz pracodawcy przy podejmowaniu pierwszej pracy zaproszono na prelekcję S. Rejmana – Piejko, reprezentującego Państwową Inspekcję Pracy w Rzeszowie. Natomiast pani Ewa Dybek, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Rzeszowie zajmowała się grupową informacją zawodową.

 

 

Tego dnia nagrodzono laureatów konkursu  „Młodzi Architekci Biznesu – Przedsiębiorczy Przemyśl”. Ideą konkursu, który przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla, była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych. Zadaniem dwuosobowych zespołów, które pracowały pod okiem nauczyciela było przygotowanie biznesplanu dla dowolnego, wymyślonego, a może wymarzonego (?) przedsięwzięcia. Ów biznesplan musiał uwzględniać m.in. analizę rynku, plan wejścia na rynek, plan organizacji i plan finansowy.

 

fot. Agata Czereba (42).jpeg

 

W tym starciu, najlepszymi z najlepszych okazali się: Justyna Hołyszko i Wiktor Humeniuk wraz z opiekunem – Rafałem Paśko z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu – za projekt: HulajTRIP (1. miejsce), Paweł Maciejowski i Andrzej Nowak z opiekunem Wiolettą Hawaj, reprezentujący Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących z Przemyśla, za projekt: Firma „Sun Energy” (2. miejsce) oraz Julia Sobczyńska i Anna Daraż z opiekunem Magdaleną Wantuch z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu (miejsce 3.).

 

 

Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Starosta Przemyski.

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

 

plakat a2_2019_2a.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-11-2019 15:51
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-11-2019 15:57