6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przeżyj niezwykłą przygodę - wybierz się w 7. wyprawę Wehikułem Czasu!

Wyprawa Wehikułem Czasu… Brzmi zachęcająco. Nieprawdaż? Tym bardziej, że wielu z nas – aktywnych użytkowników jednego z popularnych portali społecznościowych, doskonale zna działalność profilu – Przemyśl miasto zabytków – Wehikuł Czasu. A przecież kryje on w sobie wiele „smaczków” z bliższej lub dalszej historii naszego miasta.

 

Przemyśl miasto zabytków - Wehikuł Czasu.jpeg

 

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą o czym mowa podpowiadamy, iż pod wspomnianą nazwą kryje się grupa pasjonatów historii nadsańskiego grodu. Członkowie owej grupy dzielą się z innymi swoimi wspomnieniami lub wspomnieniami swoich przodków, które dawno temu udało się zatrzymać w kadrze aparatu. I tak już od dłuższego czasu, tytułowy Wehikuł Czasu zabiera nas w czasy PRL-u, II wojny Światowej, czy nawet odzyskania Twierdzy Przemyśl…

 

Kilka miesięcy temu, założyciel grupy - Marek Janowski po raz pierwszy zaprosił  wehikułowiczów do wyjścia ze świata wirtualnego na ulice naszego miasta. Tam, podążając za obrazami opublikowanymi w internecie, wspólnie eksplorują bardziej lub mniej znane zakamarki tysiącletniego grodu. W odkrywaniu pięknej historii Przemyśla (praktycznie od samego początku powstania projektu) szefowi wehikułu pomaga znany wszystkim przewodnik i fotograf Piotr Michalski.

 

wehikuł gł.jpeg

 

W sobotę, 23 listopada kolejna (już siódma!) wyprawa! Tym razem Piotr Michalski zabierze Państwa w podróż po Przemyślu widzianym z zupełnie innej perspektywy… To będzie niezwykła podróż w czasie, podczas której będziecie mogli poznać detale techniczne i architektoniczne naszego miasta i związaną z nimi historię.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Wszystkich chętnych zapraszamy 23 listopada br. o godzinie 15.30 do czytelni Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8)

 

 

Do zobaczenia!

 

wehikuł.jpeg

 

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-11-2019 12:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-11-2019 12:40