9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zakończ rok z muzyką The Beatles

Koniec roku coraz bliżej, także na zamkowej scenie artystycznej. 2019 rok zakończymy wydarzeniem, które przypomni nam przeboje The Beatles, w wykonaniu zespołu The Backwards.To przedsylwestrowe wydarzenie (29 grudnia 2019 r. godz. 18.00) będzie dobrym wstępem do nocy sylwestrowej na przemyskim Rynku.

PRZEDSYLWESTROWA GALA pod znakiem The Beatles

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 85 zł do nabycia już wkrótce w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz online na kupbilecik.pl oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim

Artystycznym wydarzeniem zamykającym rok 2019 na scenie Zamku Kazimierzowskiego będzie KONCERT PRZEDSYLWESTROWY, natomiast ostatnim przedsięwzięciem kończącym rok 2019 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w ogóle, będzie organizowany przez tę instytucję KONCERT SYLWESTROWY, który odbędzie się 31 grudnia w Rynku Starego Miasta.

W KONCERCIE  PRZEDSYLWESTROWYM, niezapomniane bestsellery zespołu The Beatles w zabytkowych zamkowych pomieszczeniach zaprezentuje znany, lubiany i ceniony za całokształt swojej działalności słowacki zespół The Backwards. Jest to czołowa światowa grupa muzyków odtwarzających pełną twórczość zespołu The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

plakat 29.12 2019.jpegZespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

Teraz mogą Państwo zobaczyć ich występ na scenie Zamku Kazimierzowskiego. To nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo (włącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach (w sumie widzimy ich kilkanaście), z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George'a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!

Dzięki The Backwards możemy przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego co słyszymy w nagraniach The Beatles!

Program „Beatles Legends Show” to 3 godz. z przerwą, przekrój przez pełną twórczość The Beatles - od pierwszego do ostatniego albumu - cztery odsłony kostiumowe. Koncert z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, a magiczny nastrój pozostanie ze wszystkimi jeszcze na długo po tym wydarzeniu.

W cenie biletu – jak zwykle w tego typu wydarzeniach na Zamku Kazimierzowskim – poczęstunek oraz atrakcje i niespodzianki.

tekst: Tomasz Beliński

publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-11-2019 12:08