13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomoc z Willebadessen dla Specjalnego Ośrodka

Współpraca Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu ze swoim odpowiednikiem w niemieckim Willebadessen trwa od wielu lat. To przede wszystkim wymiana uczniów, ale ostatnio na wniosek Burmistrza Hansa Hermanna Bluhma przemyska placówka wzbogaciła się o 11 kserokopiarek potrzebnych niezbędnych do pracy z naszą niepełnosprawną młodzieżą. Sprzęt nie tylko został zakupiony przez przyjaciół z Nadrenii Północnej-Westfalii, ale również przywieziony przez nich do Przemyśla. Pobyt w naszym mieście był okazją do osobistego przekazania podziękowań przez Dyrektor Ośrodka w obecności Prezydenta Wojciecha Bakuna.

W spotkaniu, którego gospodarzem 12 listopada był Prezydent wzięli udział ze strony niemieckiej wypróbowani już przyjaciele przemyskiej placówki: Hans Münstermann naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Willebadessen, Pan Heinz Wendler dyrektor zespołu szkół w Willebadessen oraz Pani Friederike Plümpe, a także Sekretarz Miasta Przemyśla Dariusz Łapa i pracownicy polskiej szkoły.

wille_2.jpeg

wille_1.jpeg

- Wasza życzliwość i bezinteresowna pomoc sprawia nam zawsze ogromną radość i jest ogromnym przeżyciem - dziękowali w liście do Burmistrza Willebadessen Dyrekcja i grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka. Goście z Niemiec w trakcie wizyty w przemyskiej szkole mogli już zobaczyć pierwsze efekty wykorzystania tak potrzebnych do pracy z uczniami urządzeń.

wille_3.jpeg

zdjęcia i publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 13-11-2019 12:54